Skip to main content

Dovolená Atol Ari 2021

dní

Nejpopulárnější dovolené

Pomůžeme s výběrem dovolené
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s TRAVEL FAMILY
Jsme na trhu již téměř 30 let. TRAVEL FAMILY je jistota dovolené. Ubytování, letenky, jízdenky, pojištění, pronájmy aut a mnoho dalších služeb. Vyberte si.

FAQ - Často kladené otázky

Jaký typ ubytování a stravování na Maledivách si mám vybrat?

Vyberte si dovolenou na Maledivách jaká Vám nejvíce vyhovuje. Můžete si vybrat hotel all inclusive, nebo hotel s polopenzí, nebo ubytování v apartmánech či studiích se snídaní, případně s vlastním stravováním. Záleží, jaká dovolená na Maledivách je pro Vás ta pravá. Chcete-li si na Maledivách dopřát pohodlí hotelu a hotelové restaurace a zároveň se v průběhu dovolené na Maledivách účastnit různých venkovních aktivit mimo areál hotelu, doporučujeme hotel s polopenzí. Pokud požadujete více vlastního soukromí a nevadí vám vlastní stravování, pak si vyberte studio či apartmán jen se snídaní nebo bez stravy. Stravovat se můžete v místních restaracích nebo tavernách, kde ochutnáte mnoho skvělých místních specialit. A pokud si chcete užívat bohaté celodenní konzumace jídel, nápojů a různých pochutin, je pro vás all inclusive dovolená na Maledivách ta správná volba. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, pomůžeme s výběrem.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Jaké bývá v létě na Maledivách počasí? Nepálí slunce na Maledivách příliš silně?

V létě je na Maledivách krásné, slunečné a velmi teplé počasí. Ano, slunce bývá silné zejména v červenci a srpnu, proto je nutné se během dovolené na Maledivách chránit před úpalem nebo úžehem – používat opalovací krémy s dostatečně vysokým ochranným faktorem, používat sluneční brýle a pokrývku hlavy, nebýt na přímém slunci příliš dlouho a po celý den dodržovat pitný režim. Doporučujeme pít vodu balenou z obchodu. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, poradíme.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Kdy mám objednat zájezd na Maledivy?

Co nejdříve, nejlépe se slevou First Minute. Právě proto je nabídka First Minute dovolená na Maledivách od TRAVEL FAMILY tak populární, neboť objednáte dovolenou na Maledivách s výraznou slevou First Minute a svá místa si zajistíte včas. Dovolená na Maledivách od TRAVEL FAMILY je velmi žádaná a oblíbená místa bývají brzy vyprodaná. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, pomůžeme s výběrem.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Jsou uvedené ceny dovolené na Maledivách konečné?

Částka za dovolenou na Maledivách je uvedena včetně povinných poplatků hrazených v cestovní kanceláři. Poplatky, které se hradí na místě (např. místní taxy, místní poplatky na recepci hotelu, tzv. "vzdušné" apod.) nejsou součástí ceny. Stejně tak případné poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a podobně. Volitelné služby (jako např. cestovní pojištění pro pobyt na Maledivách) také nejsou součástí ceny.

Co je "Adults only" a co to označení na Maledivách znamená?

Jsou to hotely a resorty na Maledivách určené párům, skupinám nebo jednotlivcům od určitého věku, kteří od své dovolené očekávají především dostatek klidu a ticha. "Adults only" ("jen pro dospělé") znamená zpravidla ve věku např. od 14, 16, nebo 18 let.

Jaké jsou na Maledivách pokoje s označením "Economy / Cenově zvýhodněný"?

Takzvané Economy pokoje (mohou být označeny také jako Low cost, Best Deal, Spartipp, Bestpreis, Sparzimmer, Promotion a podobně) jsou na Maledivách cenově zvýhodněné pokoje, které mají v porovnání s ostatními typy pokojů jinou charakteristiku nebo nějaké omezení. Často se jedná o menší rozlohu obyvatelné plochy pokoje, orientace oken např. do zázemí hotelu, na zeď sousední budovy, menší rozměr oken, pokoj bez balkonu, u výtahu, u kuchyně nebo v blízkosti jiné provozní částí hotelu, pokoj před rekonstrukcí apod). Kvůli těmto omezením jsou Economy pokoje v nabídce za nižší cenu. Protože na Maledivách však cena za Economy pokoj nebývá výrazně nižší, doporučujeme raději vybrat si standartní či jiný dostupný typ pokoje. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, rádi Vám pomůžeme s výběrem pokoje podle Vašich představ.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Jaký je postup, pokud mám zájem využít na Maledivách více než 1 pokoj?

Většina hotelových rezervačních systémů na Maledivách automaticky umisťuje zadaný počet osob do společného pokoje. Máte-li zájem o ubytování ve více než 1 pokoji, kontaktujte TRAVEL FAMILY, my vyřídíme vše potřebné. Při online rezervaci uveďte tento požadavek do rezervačního formuláře, případně nám jej dodatečně zašlete e-mailem nebo sdělte telefonicky včetně čísla Vaší rezervace.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Jak se na dovolené na Maledivách domluvím?

Nejlépe místním jazykem. Pokud neovládáte místní jazyk, tak anglicky, německy nebo jiným světovým jazykem. S domluvou může pomoci také náš zástupce pokud je na Maledivách v dané lokalitě k dispozici. Pokud neovládáte žádný cizí jazyk, doporučujeme dovolenou na Maledivách v oblastech, kam jezdí více Čechů, je totiž pravděpodobné, že majitel vašeho ubytování bude umět trochu česky nebo bude alespoň rozumět základním frázím. Ovládáte-li místní jazyk, získáte obdiv místních obyvatel a plusové body navíc. Vyhledejte si základní slovíčka a fráze.

Jak dlouho na Maledivách trvají transfery?

Doba jízdy transferovým autobusem z letiště do ubytování nebo zpět je na Maledivách různá a může trvat v průměru 15-140 minut podle toho jak daleko je letiště od vašeho ubytování, jaká je aktuální dopravní situace na Maledivách v dané lokalitě a jakou trasou jede autobus. Nemusíte se však obávat případných delších transferů, autobusy jsou pohodlné.

Můžu si objednat odlišný typ stravování, jiný počet osob nebo změnit termín uvedený v nabídce?

Pokud máte zájem u dovolené na Maledivách o jiný typ stravy, chcete změnit počet osob, nebo si rezervovat odlišný termín, kontaktujte TRAVEL FAMILY. Ověříme všechny možnosti a rádi vám sestavíme nabídku podle vašich představ.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Je možné rozdělit platbu za dovolenou na Maledivách a zaplatit nejprve zálohu a zbytek později?

Obvykle ano, ale ne vždy, záleží jaké služby objednáváte. Při nákupu zájezdu na Maledivy je to možné v případě, že Váš zájezd na Maledivy začíná za více než 45 dní. Výše zálohy je obvykle minimálně 50% z celkové ceny zájezdu. Doplatek do výše 100% celkové ceny je nutné uhradit nejpozději 45 dní před nástupem na zájezd.
Při nákupu letenky na Maledivy je téměř vždy nutné zaplatit 100% ceny objednávky ihned, neboť letečtí přepravci obvykle neumožňují platbu zálohy. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, zjistíme možnosti u Vaší rezervace.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Platba byla provedena, co dál?

Poté, co TRAVEL FAMILY obdrží z banky oznámení o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdříve vědět.
V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci a vystavení.
V případě, že bude minimálně jeden z produktů či služeb v objednávce ve stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici.

Mohu si na Maledivách prodloužit svůj pobyt?

Ano pokud jsou volná místa v ubytování, a popřípadě také volné letenky nebo jízdenky na cestu zpět cestujete-li letadlem, autobusem nebo vlakem. Kontaktujte našeho zástupce v místě, nebo operátory TRAVEL FAMILY:
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Pomůžeme s výběrem dovolené
Zavolejte +420 222 206 206 nebo vyplňte své požadavky:

Proč je atol Ari největší přírodní atol na Maledivách?

Úžasná exotická země, to jsou Maledivy. Celkem 105 ostrovů tvoří jeden z největších přírodních atolů Malediv, atol Ari. Některé z ostrovů atolu Ari stále nenesou stopu lidské civilizace. Zdejší podmínky daly vzniknout rozsáhlým korálovým útesům. Nejen proto si tuto oblast oblíbili potápěči. Velkým lákadlem atolu Ari na Maledivách je bezesporu potápění se žraloky. Nemusíte se ale bát, velrybí žralok, největší zástupce tohoto druhu, se živí výhradně planktonem.

Maledivy nemají obří hotelové komplexy. Na Maledivách se můžete ubytovat ve skvěle vybavených bungalovech. Ještě větší luxus vám poskytnou domky, které stojí na dřevěných kůlech v moři. Bydlíte tak vlastně uprostřed vodní hladiny. Některé z domků mají dokonce prosklenou podlahu, takže můžete pohodlně pozorovat pestrý podmořský život pod vámi. Stejnou atmosféru a pozorování mořských živočichů si dopřejete v podmořské restauraci Ithaa.

Až vás dovolená na zemi omrzí, zkuste vyhlídkový let hydroplánem a prohlédněte si tohle úchvatné místo z ptačí perspektivy. Pokud vás na adrenalin neužije, zůstaňte klidně ve své houpací síti ve stínu kokosové palmy. A dejte si nějaký vychlazený drink.

Odpočinek pro tělo i duši

Na Maledivách je taky známý největší ostrov Thoddoo, na němž si můžete prohlédnout zříceninu buddhistického chrámu. Tamní dívky se proslavily tancem "den bandiya jehun". Relaxovat tady můžete v příjemných altáncích s výhledem na moře.