Skip to main content

Dovolená Bulharsko 2024

dní

Nejpopulárnější dovolené v Bulharsku

Pomůžeme s výběrem dovolené
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s TRAVEL FAMILY
Jsme na trhu již téměř 30 let. TRAVEL FAMILY je jistota dovolené. Ubytování, letenky, jízdenky, pojištění, pronájmy aut a mnoho dalších služeb. Vyberte si.

FAQ - Často kladené otázky

Jaký typ ubytování a stravování v Bulharsku si mám vybrat?

Vyberte si dovolenou v Bulharsku jaká Vám nejvíce vyhovuje. Můžete si vybrat hotel all inclusive, nebo hotel s polopenzí, nebo ubytování v apartmánech či studiích se snídaní, případně s vlastním stravováním. Záleží, jaká dovolená v Bulharsku je pro Vás ta pravá. Chcete-li si v Bulharsku dopřát pohodlí hotelu a hotelové restaurace a zároveň se v průběhu dovolené v Bulharsku účastnit různých venkovních aktivit mimo areál hotelu, doporučujeme hotel s polopenzí. Pokud požadujete více vlastního soukromí a nevadí vám vlastní stravování, pak si vyberte studio či apartmán jen se snídaní nebo bez stravy. Stravovat se můžete v místních restauracích nebo tavernách, kde ochutnáte mnoho skvělých místních specialit. A pokud si chcete užívat bohaté celodenní konzumace jídel, nápojů a různých pochutin, je pro vás all inclusive dovolená v Bulharsku ta správná volba. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, pomůžeme s výběrem.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Jaké bývá v Bulharsku počasí? Nepálí slunce v Bulharsku příliš silně?

V létě je v Bulharsku krásné, slunečné a velmi teplé počasí. Ano, slunce bývá silné zejména v červenci a srpnu, proto je nutné se během dovolené v Bulharsku chránit před úpalem nebo úžehem – používat opalovací krémy s dostatečně vysokým ochranným faktorem, používat sluneční brýle a pokrývku hlavy, nebýt na přímém slunci příliš dlouho a po celý den dodržovat pitný režim. Doporučujeme pít vodu balenou z obchodu. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, poradíme.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Kdy mám objednat zájezd do Bulharska?

Co nejdříve, nejlépe se slevou First Minute. Právě proto je nabídka First Minute dovolená v Bulharsku od TRAVEL FAMILY tak populární, neboť objednáte dovolenou v Bulharsku s výraznou slevou First Minute a svá místa si zajistíte včas. Dovolená v Bulharsku od TRAVEL FAMILY je velmi žádaná a oblíbená místa bývají brzy vyprodaná. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, pomůžeme s výběrem.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Jsou uvedené ceny dovolené v Bulharsku konečné?

Cena za dovolenou v Bulharsku je uvedena včetně povinných poplatků hrazených v cestovní kanceláři. Poplatky, které se hradí na místě (např. místní taxy, místní poplatky na recepci hotelu, tzv. "vzdušné" apod.) nejsou součástí ceny. Stejně tak případné poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a podobně. Volitelné služby (jako např. cestovní pojištění pro pobyt v Bulharsku) také nejsou součástí ceny.

Co je "Adults only" a co to označení v Bulharsku znamená?

Jsou to hotely a resorty v Bulharsku určené párům, skupinám nebo jednotlivcům od určitého věku, kteří od své dovolené očekávají především dostatek klidu a ticha. "Adults only" ("jen pro dospělé") znamená zpravidla ve věku např. od 14, 16, nebo 18 let.

Jaké jsou pokoje s označením "Economy / Cenově zvýhodněný" v v Bulharsku?

Takzvané Economy pokoje (mohou být označeny také jako Low cost, Best Deal, Spartipp, Bestpreis, Sparzimmer, Promotion a podobně) jsou v Bulharsku cenově zvýhodněné pokoje, které mají ve srování s ostatními typy pokojů jinou charakteristiku nebo nějaké omezení. Často se jedná o menší rozlohu obyvatelné plochy pokoje, orientace oken např. do zázemí hotelu, na zeď sousední budovy, menší rozměr oken, pokoj bez balkonu, u výtahu, u kuchyně nebo v blízkosti jiné provozní částí hotelu, pokoj před rekonstrukcí apod. Kvůli těmto omezením jsou Economy pokoje v nabídce za nižší cenu. Protože v Bulharsku však cena za Economy pokoj nebývá výrazně nižší, doporučujeme raději vybrat si standartní či jiný dostupný typ pokoje. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, rádi Vám pomůžeme s výběrem pokoje podle Vašich představ.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Jaký je postup, pokud mám zájem využít v Bulharsku více než 1 pokoj?

Většina hotelových rezervačních systémů v Bulharsku automaticky umisťuje zadaný počet osob do společného pokoje. Máte-li zájem o ubytování ve více než 1 pokoji, kontaktujte TRAVEL FAMILY, my vyřídíme vše potřebné. Při online rezervaci uveďte tento požadavek do rezervačního formuláře, případně nám jej dodatečně zašlete e-mailem nebo sdělte telefonicky včetně čísla Vaší rezervace.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Jak se v Bulharsku domluvím?

Nejlépe místním jazykem. Pokud neovládáte místní jazyk, tak anglicky, německy nebo jiným světovým jazykem. S domluvou může pomoci také náš zástupce pokud je v Bulharsku v dané lokalitě k dispozici. Pokud neovládáte žádný cizí jazyk, doporučujeme dovolenou v Bulharsku v oblastech, kam jezdí více Čechů, je totiž pravděpodobné, že majitel vašeho ubytování bude umět trochu česky nebo bude alespoň rozumět základním frázím. Ovládáte-li místní jazyk, získáte obdiv místních obyvatel a plusové body navíc. Vyhledejte si základní slovíčka a fráze.

Jak dlouho v Bulharsku trvají transfery?

Doba jízdy transferovým autobusem z letiště do ubytování nebo zpět je v Bulharsku různá a může trvat v průměru 15-140 minut podle toho jak daleko je letiště od vašeho ubytování, jaká je aktuální dopravní situace v Bulharsku v dané lokalitě a jakou trasou jede autobus. Nemusíte se však obávat případných delších transferů, autobusy jsou pohodlné.

Můžu si objednat odlišný typ stravování, jiný počet osob nebo změnit termín uvedený v nabídce?

Pokud máte zájem u dovolené v Bulharsku o jiný typ stravy, chcete změnit počet osob, nebo si rezervovat odlišný termín, kontaktujte TRAVEL FAMILY. Ověříme všechny možnosti a rádi vám sestavíme nabídku podle vašich představ.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Je možné rozdělit platbu za dovolenou v Bulharsku a zaplatit nejprve zálohu a zbytek později?

Obvykle ano, ale ne vždy. Záleží na tom jaké služby a kdy objednáváte. Při nákupu zájezdu do Bulharska je to možné v případě, že Váš zájezd do Bulharska začíná za více než 45 dní. Výše zálohy je obvykle minimálně 50% z celkové ceny zájezdu. Doplatek do výše 100% celkové ceny je nutné uhradit nejpozději 45 dní před nástupem na zájezd.
Při nákupu letenky do Bulharska je téměř vždy nutné zaplatit 100% ceny objednávky ihned, neboť letečtí přepravci obvykle neumožňují platbu zálohy. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, zjistíme možnosti u Vaší rezervace.
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Platba byla provedena, co dál?

Poté, co TRAVEL FAMILY obdrží z banky oznámení o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdříve vědět.
V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci.
V případě, že bude minimálně jeden z produktů či služeb v objednávce ve stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici.

Mohu si prodloužit svůj pobyt v Bulharsku?

Ano pokud jsou volná místa v ubytování, a popřípadě také volné letenky nebo jízdenky na cestu zpět cestujete-li letadlem, autobusem nebo vlakem. Kontaktujte našeho zástupce v místě, nebo operátory TRAVEL FAMILY:
Email: [email protected]
Telefon: +420 222 206 206

Pomůžeme s výběrem dovolené
Zavolejte +420 222 206 206 nebo vyplňte své požadavky:

Proč je Bulharsko tak oblíbená země?

Bulharsko, nejrozmanitější země Evropy, zaujme svou zajímavou historií. V Bulharsku se potkávala antická, thrácká a orientální turecká kultura, což je patrné na každém kroku. Při toulkách bulharskými městy narazíte jak na pravoslavný, katolický, protestantský, evangelický kostel, tak i na mešitu a synagogu stojící poklidně pár metrů od sebe.

Pestrá směsice kultur se v Bulharsku promítla i do místní gastronomie. V Bulharsku můžete ochutnat nejen typické grilované maso se zeleninou, turecký “guláš” gjuveč, ale i sladkou baklavu nebo chalvu. Oblíbenou bulharskou pochoutkou jsou uzeniny a kvalitní šunka Elenski but nebo všudypřítomný sýr Sirene, u nás známý jako balkánský. Zkrátka okusíte na jednom místě chutě několika kultur, což se vám jinde jen tak nepovede. K dobrému jídlu se hodí i skvělé víno, mezi které to bulharské určitě patří. Výborně se ve zdejších podmínkách daří odrůdám jako merlot a chardonnay.

Příroda v Buhlarsku není o nic méně pestrá. Bulharsko nabízí nejen národní parky a pohoří, ale i písečné pláže v krásných a oblíbených letoviscích jako Zlaté písky, Burgas, Slunečné pobřeží, Nesebar nebo Primorsko. Vedle sladkého “nicnedělání” si v Bulharsku užijete vodní sporty nebo plavbu lodí do okolních přístavů.

Úchvatné a možná někdy opomíjené bulharské vnitrozemí

Ačkoliv má Bulharsko nádherné pobřeží, byla by škoda orientovat se pouze na něj. Vyrazte objevovat památky do vnitrozemí této unikátní země, jež je číslem čtyři v počtu zapsaných památek na list kulturního dědictví UNESCO.

Túru směřujte do pohoří Rodopy s nejvyšší horou Goljam Perelik (2191 m. n. m.), se zajímavými skalními útvary jako Čudnite mostove nebo Orfeovy skály. Bulharsko a jeho vysoká pohoří jsou stále oblíbenější také v zimních měsících, kdy lidé rádi navštěvují lyžařská střediska (Bansko, Pamporovo, Borovec), nebo vyrazí na běžky.