Skip to main content

Dovolená Olympská riviéra 2022

dní

Nejpopulárnější dovolené

EFI
Velmi oblíbená studia s příjemnou atmosférou se nacházejí v klidné části rušného letoviska Nei Pori. V přízemí...
Hodnocení
10/10
Velmi dobré
3 hodnocení
od
15 263
Cena na osobu
Hodnocení
10/10
Velmi dobré
3 hodnocení
EFI
Velmi oblíbená studia s příjemnou atmosférou se nacházejí v klidné části rušného letoviska Nei Pori. V přízemí budovy je možnost posezení a malá zahrádka. V blízkosti jsou taverny, restaurace, obchody s potravinami a suvenýry, pekárna s cukrárnou. V letovisku Nei Pori bývá obvykle od poloviny června do poloviny září pouť s atrakcemi pro děti i dospělé. Krásné procházky jsou na pobřežní promenádě. Po letovisku jezdí výletní vláček z náměstí v Nei Pori do přístavu v Platamonasu a zpět. Doporučujeme navštívit hrad Platamonas, vzdálený cca 2 hodiny pěšky. Další tip na výlet pro milovníky pěších túr - horská vesnice Staré Pori (cca 2,5 hodiny pěšky). Vlakem se dá cestovat do letoviska Leptokaria a případně až do Thessaloniki. Autobusová zastávka je cca 400 m od studií, linka jezdí několikrát denně, možnost dopravit se do sousedního střediska Platamonas nebo do Leptokarie - za nákupy i zábavou. Nejbližší zdravotní středisko je v Litochoru (cca 25 km), nejbližší nemocnice v Larise (cca 40 km) nebo v Katerini (cca 55 km).
Bez stravy
Odlet z: Prahy
Píšečná pláž
Vhodné pro rodiny
Hodnocení hotelu:
Super
Září 2019
Destinace pekna, klidna, more nadherne, teple, slunicka plno, letosni zacatek zari se vydaril.
Doporučuji všem !
Srpen 2019
100% spokojenost, ničím nerušená a krásná dovolená.
Zobrazit méně
od
15 263
Cena na osobu
Zobrazit méně
od
15 263
Kč / Cena na osobu
SUN BEACH
Velmi oblíbený a žádaný hotel s příjemnou rodinnou atmosférou leží na okraji letoviska Platamonas, v klidném prostředí,...
Hodnocení
8/10
Výborné
3 hodnocení
od
16 919
Cena na osobu
Hodnocení
8/10
Výborné
3 hodnocení
SUN BEACH
Velmi oblíbený a žádaný hotel s příjemnou rodinnou atmosférou leží na okraji letoviska Platamonas, v klidném prostředí, ve vzdálenosti cca 10 minut chůze do centra, kde jsou možnosti denní i noční zábavy. Je zde celá řada restaurací, taveren, kaváren, cukráren, barů, diskoték, obchodů s potravinami a suvenýry, bankomat, banka i lékárna. V pěkně upravené hotelové zahradě jsou vzrostlé stromy, které poskytují přirozený stín v horkých dnech. V letovisku je přístav s mnoha rybími tavernami, kde se podávají čerstvě nalovené ryby. Doporučujeme procházku do sousedního letoviska Nei Pori, cca 20-25 minut chůze, kde jsou možnosti nákupů i zábavy. Pláž v Nei Pori je široká, písečná, s velmi pozvolným vstupem do moře a provozují se zde vodní sporty (za poplatek). Autobusová zastávka je cca 50 m od hotelu. Od hlavní silnice u hotelu jezdí místní výletní vláček (z Platamonas kolem hradu do San Panteleimon). Doporučujeme pěší výlet do malebného horského městečka Palios (Starý) Panteleimon v nadmořské výšce 600 m, odkud je nádherný výhled do okolí.
Polopenze v ceně
Odlet z: Prahy
Píšečná pláž
Vhodné pro rodiny
Hodnocení hotelu:
Krásné prostředí, milý personál, příjemné zážitky
Srpen 2019
Moderní hotel v těsné blízkosti moře poskytující kvalitní služby, pohodová atmosféra, velmi příjemný a ochotný personál. Kromě pěkného koupání v moři možnost využití velkého... Zobrazit více
Perfektní rodinný hotel a středisko Platamon nemělo chybu
Červenec 2021
Nejlepší Řecko kdy jsme kdy byli(asi 8 krát).Krásný malý resort z bazénem a pár kroku k moři přes krásnou zahradu kolem hotelové taverny prostě jedním slovem nádhera
Zobrazit méně
od
16 919
Cena na osobu
Zobrazit méně
od
16 919
Kč / Cena na osobu
PARTHENON ART
Menší hotel v řeckém stylu se nachází v rušné části letoviska Olympic Beach (Olympiaki Akti), nedaleko od moře...
Hodnocení
9.7/10
Velmi dobré
3 hodnocení
od
19 679
Cena na osobu
Hodnocení
9.7/10
Velmi dobré
3 hodnocení
PARTHENON ART
Menší hotel v řeckém stylu se nachází v rušné části letoviska Olympic Beach (Olympiaki Akti), nedaleko od moře a pěkné pláže. V okolí jsou kavárny, restaurace, taverny, bary, supermarkety, obchody se suvenýry i potravinami, kostel, součástí hotelu je i vlastní taverna. Rušná promenáda kolem pobřeží nabízí spoustu skvělé zábavy i výborného jídla. Ve vzdálenosti cca 500 m od hotelu je autobusová zastávka, odkud jezdí autobus do sousedního střediska Paralia, dále lze cestovat i známého střediska Katerini. V Katerini se dá přestoupit a pokračovat autobusem nebo vlakem do Thessaloniki. Pro příznivce procházek se dá hezkou promenádou podél pobřeží dojít z Olympic Beach pěšky do sousedního střediska Paralia. Díky dlouhé promenádě je zde možnost ranního běhání nebo si lze půjčit kolo a poznat tak nejbližší okolí.
Polopenze v ceně
Odlet z: Prahy
Píšečná pláž
Hodnocení hotelu:
dovolená 18.7 do 29.7.2019
Červenec 2019
ubytování bylo moc pěkné s výhledem na hlavní třídu .Wifi za celou dobu bez problému fungovala. Personál příjemný a ochotný .
Příjemně strávená dovolená. Moře v dosahu 5 minut. Pláže jsou denně uklízené. Polopenze a úklid pokoje na vysoké úrovni.
Červenec 2019
Velmi jsme byli spokojeni. Doporučím svým známým
Zobrazit méně
od
19 679
Cena na osobu
Zobrazit méně
od
19 679
Kč / Cena na osobu
Aktualizováno: 2022-04-14 19:43:12
Pomůžeme s výběrem dovolené
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s TRAVEL FAMILY
Jsme na trhu již téměř 30 let. TRAVEL FAMILY je jistota dovolené. Ubytování, letenky, jízdenky, pojištění, pronájmy aut a mnoho dalších služeb. Vyberte si.

FAQ - Často kladené otázky

Jaký typ ubytování a stravování v Řecku si mám vybrat?

Vyberte si dovolenou v Řecku jaká Vám nejvíce vyhovuje. Můžete si vybrat hotel all inclusive, nebo hotel s polopenzí, nebo ubytování v apartmánech či studiích se snídaní, případně s vlastním stravováním. Záleží, jaká dovolená v Řecku je pro Vás ta pravá. Chcete-li si v Řecku dopřát pohodlí hotelu a hotelové restaurace a zároveň se v průběhu dovolené v Řecku účastnit různých venkovních aktivit mimo areál hotelu, doporučujeme hotel s polopenzí. Pokud požadujete více vlastního soukromí a nevadí vám vlastní stravování, pak si vyberte studio či apartmán jen se snídaní nebo bez stravy. Stravovat se můžete v místních restauracích nebo tavernách, kde ochutnáte mnoho skvělých místních specialit. A pokud si chcete užívat bohaté celodenní konzumace jídel, nápojů a různých pochutin, je pro vás all inclusive dovolená v Řecku ta správná volba. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, pomůžeme s výběrem.
Email: cestovani@travelfamily.cz
Telefon: +420 222 206 206

Jaké bývá v Řecku počasí? Nepálí slunce v Řecku příliš silně?

V létě je v Řecku krásné, slunečné a velmi teplé počasí. Ano, slunce bývá silné zejména v červenci a srpnu, proto je nutné se během dovolené v Řecku chránit před úpalem nebo úžehem – používat opalovací krémy s dostatečně vysokým ochranným faktorem, používat sluneční brýle a pokrývku hlavy, nebýt na přímém slunci příliš dlouho a po celý den dodržovat pitný režim. Doporučujeme pít vodu balenou z obchodu. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, poradíme.
Email: cestovani@travelfamily.cz
Telefon: +420 222 206 206

Kdy mám objednat zájezd do Řecka?

Co nejdříve, nejlépe se slevou First Minute. Právě proto je nabídka First Minute dovolená v Řecku od TRAVEL FAMILY tak populární, neboť objednáte dovolenou v Řecku s výraznou slevou First Minute a svá místa si zajistíte včas. Dovolená v Řecku od TRAVEL FAMILY je velmi žádaná a oblíbená místa bývají brzy vyprodaná. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, pomůžeme s výběrem.
Email: cestovani@travelfamily.cz
Telefon: +420 222 206 206

Jsou uvedené ceny dovolené v Řecku konečné?

Cena za dovolenou v Řecku je uvedena včetně povinných poplatků hrazených v cestovní kanceláři. Poplatky, které se hradí na místě (např. místní taxy, místní poplatky na recepci hotelu, tzv. "vzdušné" apod.) nejsou součástí ceny. Stejně tak případné poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a podobně. Volitelné služby (jako např. cestovní pojištění pro pobyt v Řecku) také nejsou součástí ceny.

Co je "Adults only" a co to označení v Řecku znamená?

Jsou to hotely a resorty v Řecku určené párům, skupinám nebo jednotlivcům od určitého věku, kteří od své dovolené očekávají především dostatek klidu a ticha. "Adults only" ("jen pro dospělé") znamená zpravidla ve věku např. od 14, 16, nebo 18 let.

Jaké jsou pokoje s označením "Economy / Cenově zvýhodněný" v v Řecku?

Takzvané Economy pokoje (mohou být označeny také jako Low cost, Best Deal, Spartipp, Bestpreis, Sparzimmer, Promotion a podobně) jsou v Řecku cenově zvýhodněné pokoje, které mají ve srování s ostatními typy pokojů jinou charakteristiku nebo nějaké omezení. Často se jedná o menší rozlohu obyvatelné plochy pokoje, orientace oken např. do zázemí hotelu, na zeď sousední budovy, menší rozměr oken, pokoj bez balkonu, u výtahu, u kuchyně nebo v blízkosti jiné provozní částí hotelu, pokoj před rekonstrukcí apod. Kvůli těmto omezením jsou Economy pokoje v nabídce za nižší cenu. Protože v Řecku však cena za Economy pokoj nebývá výrazně nižší, doporučujeme raději vybrat si standartní či jiný dostupný typ pokoje. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, rádi Vám pomůžeme s výběrem pokoje podle Vašich představ.
Email: cestovani@travelfamily.cz
Telefon: +420 222 206 206

Jaký je postup, pokud mám zájem využít v Řecku více než 1 pokoj?

Většina hotelových rezervačních systémů v Řecku automaticky umisťuje zadaný počet osob do společného pokoje. Máte-li zájem o ubytování ve více než 1 pokoji, kontaktujte TRAVEL FAMILY, my vyřídíme vše potřebné. Při online rezervaci uveďte tento požadavek do rezervačního formuláře, případně nám jej dodatečně zašlete e-mailem nebo sdělte telefonicky včetně čísla Vaší rezervace.
Email: cestovani@travelfamily.cz
Telefon: +420 222 206 206

Jak se v Řecku domluvím?

Nejlépe místním jazykem. Pokud neovládáte místní jazyk, tak anglicky, německy nebo jiným světovým jazykem. S domluvou může pomoci také náš zástupce pokud je v Řecku v dané lokalitě k dispozici. Pokud neovládáte žádný cizí jazyk, doporučujeme dovolenou v Řecku v oblastech, kam jezdí více Čechů, je totiž pravděpodobné, že majitel vašeho ubytování bude umět trochu česky nebo bude alespoň rozumět základním frázím. Ovládáte-li místní jazyk, získáte obdiv místních obyvatel a plusové body navíc. Vyhledejte si základní slovíčka a fráze.

Jak dlouho v Řecku trvají transfery?

Doba jízdy transferovým autobusem z letiště do ubytování nebo zpět je v Řecku různá a může trvat v průměru 15-140 minut podle toho jak daleko je letiště od vašeho ubytování, jaká je aktuální dopravní situace v Řecku v dané lokalitě a jakou trasou jede autobus. Nemusíte se však obávat případných delších transferů, autobusy jsou pohodlné.

Můžu si objednat odlišný typ stravování, jiný počet osob nebo změnit termín uvedený v nabídce?

Pokud máte zájem u dovolené v Řecku o jiný typ stravy, chcete změnit počet osob, nebo si rezervovat odlišný termín, kontaktujte TRAVEL FAMILY. Ověříme všechny možnosti a rádi vám sestavíme nabídku podle vašich představ.
Email: cestovani@travelfamily.cz
Telefon: +420 222 206 206

Je možné rozdělit platbu za dovolenou v Řecku a zaplatit nejprve zálohu a zbytek později?

Obvykle ano, ale ne vždy. Záleží na tom jaké služby a kdy objednáváte. Při nákupu zájezdu do Řecka je to možné v případě, že Váš zájezd do Řecka začíná za více než 45 dní. Výše zálohy je obvykle minimálně 50% z celkové ceny zájezdu. Doplatek do výše 100% celkové ceny je nutné uhradit nejpozději 45 dní před nástupem na zájezd.
Při nákupu letenky do Řecka je téměř vždy nutné zaplatit 100% ceny objednávky ihned, neboť letečtí přepravci obvykle neumožňují platbu zálohy. Kontaktujte TRAVEL FAMILY, zjistíme možnosti u Vaší rezervace.
Email: cestovani@travelfamily.cz
Telefon: +420 222 206 206

Platba byla provedena, co dál?

Poté, co TRAVEL FAMILY obdrží z banky oznámení o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdříve vědět.
V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci.
V případě, že bude minimálně jeden z produktů či služeb v objednávce ve stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici.

Mohu si prodloužit svůj pobyt v Řecku?

Ano pokud jsou volná místa v ubytování, a popřípadě také volné letenky nebo jízdenky na cestu zpět cestujete-li letadlem, autobusem nebo vlakem. Kontaktujte našeho zástupce v místě, nebo operátory TRAVEL FAMILY:
Email: cestovani@travelfamily.cz
Telefon: +420 222 206 206

Pomůžeme s výběrem dovolené
Zavolejte +420 222 206 206 nebo vyplňte své požadavky:

Proč je oblast Olympská riviéra tak populární?

Dlouhé písečné pláže Olympské riviéry omývá Egejské moře. Během opalování se můžete kochat unikátním, možná až bizarním, výhledem na zasněžené vrcholky mohutného pohoří Olymp. Zdejší ledovce zásobují křišťálově čistou vodou celou riviéru a dodávají jí jedinečné, ozdravné klima. Destinace se tak stala malým zázrakem pro astmatiky a alergiky.

Pozvolný vstup do klidného moře ocení hlavně rodiče a slabší plavci. Na 60 km dlouhých plážích, oceněných Modrou vlajkou EU, si však každý najde místečko svých snů. K těm nejkrásnějším patří Nei Pori nebo Platamonas. Pobřeží kopírují rozlehlé bulváry s tavernami a obchůdky, stejně jako atrakce pro děti i dospělé.

Výjimečná je mimo jiné vesnice Neos Panteleimonas. V údolí, pod impozantním hradem Platamon, stojí roztomilé domečky.

Kouzelná hora z jiného světa

Na výpravu na unikátní horu Lifidru nezapomenete, je totiž kouzelná. Zatímco na její vrchol vyběhne každý jako laňka, dolů to půjde překvapivě špatně. Překvapí vás také voda, která teče do kopce. Zvláštnost vědci zatím nedokázali zcela vysvětlit, a tak je jen na vás, zda se přikloníte k teorii o magnetických polích nebo uvěříte v kouzla.

Ve stejnojmenné horské kavárně doplníte síly nejen dobrou kávou, ale také energií, kterou získáte díky úchvatnému pohledu na Egejské moře.