Skip to main content

Levné letenky Bazilej

Akční letenky

Zajímavosti o

Basilej je třetí největší město Švýcarska a často je považováno i za město tří zemí. Proč ? Nachází se na hranicích Německa, Švýcarska a Francie. Takže, pokud se chystáte na multicity výlet, Basilej je ideální vstupní bod.

Město ležící na severozápadě Švýcarska je postavené na řece Rýn. Ale nelze ho zaškatulkovat jen takto jednoduše. Má bohatou historii a určitě má co nabídnout. Kdysi mu vládli katolíci, později bylo domovem protestantů a dnes má město známku švýcarského hlavního města kultury.

Do Basileje se lze samozřejmě dostat i vlakem nebo autem, ale nejlepší a nejkomfortnější řešení je letecky. Levné letenky do Basileje lze rezervovat z Prahy či Vídně. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines a SWISS.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Švýcarsku

Cestovní doklady do Švýcarska

Pro vstup do Švýcarska Vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí za účelem turismu.

Počasí ve Švýcarsku

Podnebí Švýcarska nelze generalizovat. Má různá mikroklima. Díky hornatému povrchu se totiž počasí může výrazněji lišit. Jih Švýcarska charakterizuje teplé, až středomořské podnebí a zbytek země má typické středoevropské podnebí.

Průměrné teploty se na jaře a podzim pohybují mezi 5 - 22 stupni Celsia. Léta jsou teplejší okolo 18 až 28º stupni Celsia, no a v zimě klesají na 7 až -2º stupně Celsia.

Ceny ve Švýcarsku

Národní měnou je švýcarský frank, který zaměníte bezproblémově po příchodu do země. Některé soukromé podniky akceptují i platbu v eurech, avšak často si za to účtují poplatek.

Hledáte hotel ve Švýcarsku? Hotely jsou zde dražší během pracovních dní a levnější přes víkendy. Ubytování v městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán .

Síť veřejné dopravy v městech zajišťují autobusy, tramvaje a městské vlaky (CFF). Řízení po městech je poměrně jednoduché. Předem se však seznamte s pravidly, které platí pro různé parkovací zóny. Pokud se rozhodnete prozkoumat město či okolí tímto způsobem, auto vám doporučujeme půjčit už na letišti. Rezervovat si ho můžete i přímo přes Pelikán.

Aktuální čas ve Švýcarsku

Ve Švýcarsku je stejný čas, jako v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Švýcarska

Švýcarsko nevyžaduje pro vstup do země žádná povinná očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, která jsou platná i u nás.

Tipy, co vidět v Bazileji

10 zajímavostí o Švýcarsku

1
Švýcarsko má až 4 úřední jazyky (němčinu, francouzštinu, italštinu a románštinu)
2
Nejvyšší hora ve Švýcarsku - Monte Rosa - má výšku 4 634 m.n.m a nachází se na italské hranici
3
Švýcarsko nepovažuje prezidenta za hlavu státu. Funkce rotuje mezi členy vlády
4
Švýcarsko disponuje rozsáhlou sítí protiatomových krytů, které jsou schopny ukrýt všechno obyvatelstvo
5
Polovina luxusních hodinek vyrobených ve světě pochází právě ze Švýcarska
6
Bern je hlavní město Švýcarska. Největším městem je však Zurich
7
Ve Švýcarsku je povolena eutanazie. Kromě Švýcarska je povolena i v Belgii, Lucembursku či Nizozemsku
8
Švýcarsko je po celém světě známé pro svůj bankovní systém, čokolády, kvalitní švýcarské nože, hodinky a horské oblasti
9
23% celkového počtu obyvatel ve Švýcarsku jsou cizinci
10
Ve Švýcarsku je více než 1 500 jezer