Skip to main content

Levné letenky Kyrgyzstán

Akční letenky do Bišhkeku

Zajímavosti o Bišhkeku

Turisty výrazně podceněné, nádherné a zelené město plné stromů, parků, nekonečných alejí, které přežilo Lenina i Stalina, a přestože je to už dávno, na rozdíl od se zde socialistické pomníky vyjímají stále tak hrdě jako zasněžené štíty nad městem.

Hlavní město Kyrgyzstánu Vás mile překvapí svou uměleckou scénou, nočním životem a restauracemi s ruskými kulinářskými specialitami. Dejte mu šanci předtím, než se vyberete za hlavním turistickým lákadlem této destinace. Je jím Issyk Kul, druhé největší alpinské jezero světa obklopené bílými vrcholky hor. Přesně takto vypadá surová ruská krása bez botoxu. V minulosti sem jezdili na dovolenou převážně Rusové z celého Sovětského svazu. Dnes tu již ale rozhodně o turisty zakopávat nebudete. Právě naopak. Dejte se do řeči s místními obyvateli u šálku čaje či místního koňaku a vychutnejte si nostalgickou atmosféru tohoto místa.

Zážitkem je i vesnička Burana, která se nachází přibližně 80 km od hlavního města. Žije v ní méně než 500 obyvatel a najdete zde nádherný minaret, ve kterém se nacházejí základy starého zámku, tři mauzolea z 11. století a artefakty, které se našly po okolí. Podle legendy místní čarodějnice varovala krále, že jeho novorozená dcera zemře po dovršení 18 let. Aby ji král ochránil, postavil tuto vysokou věž, ve které žila a jediný kdo sem mohl vstoupit, byl sluha, který jí nosil jídlo. Dívka vyrostla do krásy, avšak v den dovršení 18 let ji uštkl pavouk, který se schoval v jídelním servírování. Po tomto uštknutí zemřela.

Levné letenky do hlavního města Kyrgyzstánu Biškeku si můžete rezervovat z Prahy i Vídně. Přímý let z našich končin do Kyrgyzstánu neexistuje. Nicméně velmi komfortně můžete letět z Vídně a Budapešti s jedním přestupem aerolinkami Pegasus, Aeroflot, Turkish Airlines. Z Budapešti a Prahy létají tímto směrem například i Ural Airlines nebo Flydubai.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Kyrgyzstánu

Víza do Kyrgyzstánu

Pro vstup Českých občanů do Kyrgyzstánu je potřebný platný cestovní pas. Pro Čechy platí bezvízový režim na pobyt v Kyrgyzstánu po dobu nepřesahující 60 dní.

Počasí v Kyrgyzstánu

Nejvhodnější doba na cestování se jeví pro měsíce květen - červen nebo září - říjen. Teploty se pohybují okolo 30 °C a je zde velmi sucho. Pokud se však do této oblasti vydáte v letních měsících (červenec, srpen), můžete očekávat teploty kolem 50 °C. Listopad až duben se vyznačuje diametrálně odlišným počasím. Teploty jsou mnohem nižší, často prší nebo sněží. V prosinci a lednu lze v oblasti Astany pozorovat teploty kolem -30 °C.

KYRGYZSTAN Počasí

Ceny v Kyrgyzstánu

V Kyrgyzstánu používají měnu kyrgyzský som. Doporučuje se zaměnit si peníze ještě před vstupem do země. Bankomaty totiž nemusí být dostupné ve všech oblastech země.

Hledáte hotel v Kyrgyzstánu? V obrovské nabídce se můžete velmi snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit automobil, doporučujeme Vám tak udělat hned u letiště, případně si ho můžete rezervovat přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Kyrgyzstánu

Kyrgyzstán nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas Kyrgyzstán

V Kyrgyzstánu je o 5 hodin více než České republice.

Tipy, co vidět v Kyrgyzstánu

10 faktů o Kyrgyzstánu

1
Pohoří pokrývají téměř 90 % území země. Lesy pokrývají pouhá čtyři % rozlohy země.
2
V Kyrgyzstánu se nachází jeden z největších divoce rostoucích ořechových lesů na světě.
3
Při oslavách a pohřbech je zvykem zabít ovci nebo koně. Maso se rozdělí na části a každá část připadne určitému člověku.
4
Kyrgyzstán má přibližně tolik obyvatel, jako Slovensko.
5
Kyrgyzstán má svůj vlastní jazyk: kyrgyzštinu, ale téměř všude se domluvíte rusky.
6
V Kyrgyzstánu se nachází nejvyšší hora pohoří Tansania s nadmořskou výškou 7 439 metrů.
7
V kyrgyzských rodinách jsou obvykle tři nebo i více dětí. Nejmladší syn obyčejně zůstává s rodiči i po svatbě, a když zestárnou, stará se o ně.
8
80 % obyvatelstva vyznává islám.
9
Typickými vlastnostmi obyvatel Kyrgyzstánu jsou pohostinnost a uctivé chování.
10
Národní jídlo, takzvaný bešbarmak, se jí rukama.