Skip to main content

Levné letenky Bombaj (Mumbaj)

Akční letenky do Bombaje

Zajímavosti o Bombaji

Největší město Indie a největší dopravní uzel země. Bombaj je zároveň s populací 20,5 milionu lidí nejlidnatějším městem Indie a čtvrtým nejlidnatějším městem na světě. Hlavní město indického státu Maháráštra je komerčním centrem celé země a dosahuje nejvyšší HDP v celé jižní, centrální i západní Asii. Není tedy divu, že Bombaj je také nejbohatším a zároveň nejdražším indickým městem. Je středem indického filmového i televizního průmyslu - domov zde má slavný Bollywood!

Vítejte v pestrobarevné Bombaji, ve městě obrovských kontrastů. Na jedné straně luxusní čtvrti nejbohatších Indů a na druhé straně obrovské množství slamů, přesně jako v bolywoodském filmu Milionář z chatrče.

Z Bombaje se dostanete téměř do všech koutů Indie vlakem. Spoje z jižní, východní a severní Indie přijíždějí na stanici Chhatrapati Shivaji Terminus, Dadar Terminus či Kurla Terminus. Pokud zažijete cestování vlakem v Indii, zažijete i autentickou Indii.

Bombajské mezinárodní letiště Chhatrapati Shivaji patří k hlavním vstupním branám do Indie pro cestující z celého světa. Létají sem mnohé zahraniční aerolinky, jako jsou například Lufthansa, Emirates, British Airways či Turkish Airlines. Přímý let do Bombaje z našich končin neexistuje, levné letenky do Bombaje však rezervujete s jedním přestupem se zmíněnými aerolinkami.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Indii

Doklady a víza do Indie

Občané 160 zemí včetně České republiky mohou žádat o elektronická víza. Ta se vztahují na kategorie jako e-tourist , e-business a e-medical. Od začátku dubna 2017 se doba odjezdu prodloužila z 30 na 60 dní s dvěma vstupy. Pokud tedy chcete navštívit Indii jako turista na méně než 2 měsíce, nemusíte chodit na ambasádu. O elektronická víza stačí požádat přes internet a následně je lze získat na jednom z vybraných letišť.

Na turistická víza do Indie potřebujete :

  • cestovní pas platný 6 měsíců po návratu z Indie
  • vytištěnou elektronickou žádost
  • 1 ks fotografie pasového formátu
  • doklad o dostatku finančních prostředků v objemu 50 Eur na každý den pobytu v Indii
  • zpáteční letenku
  • itinerář cesty
  • poplatek 53 €
  • doklad o zdravotním a cestovním pojištění na celé období pobytu v Indii

Počasí v Indii

Na poznávání Indie je vhodné cestovat v zimních měsících, tedy prosinec až březen. Není tady tak horko a noci jsou chladnější. Teploty začínají stoupat až v únoru. Od července až do listopadu je na většině území deštivo a to díky monzunům.

Ceny v Indii

Asi největší část nákladů na cestu do Indie tvoří letenky a víza. Vše ostatní je v Indii extrémně levné. Ať už se jedná o dopravu, jídlo nebo památky. Dokážete se klidně vejít do rozpočtu pod 20 eur na osobu a den. V Indii je úžasný street-food, kamkoli se podíváte, všude samé dobré jídlo. Důležitá informace je, že 70% Indů jsou vegetariáni.

Doprava je velmi různorodá a je obrovský zážitek projet se autobusem či vlakem. Klidně se vám může stát, že budete cestovat vzdálenost 300 km až neuvěřitelných 10 hodin . Nezkusit však přepravu vlakem v Indii je hřích. Navíc, v Indii potkáte mnoho evropských i neevropských cestovatelů, s nimiž můžete sdílet své zážitky.

Ceny? Měsíc v Indii vás klidně vyjde na tolik, co 2 týdny v Chorvatsku. Navíc schopnost smlouvání cen dotáhnete v Indii na zcela novou úroveň.

Aktuální čas v Indii

V Indii (Dillí) je o 5 a půl hodiny více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Indie

Při cestě do Indie doporučujeme zvážit některé očkování, hygiena je na mnoha místech velmi slabá nebo nedostačující. Doporučujeme minimálně vakcínu proti hepatitidě A a B a protitetanovku. Pokud cestujete do Indie ze země, kde se vyskytuje žlutá zimnice, budete muset doložit potvrzení o očkování proti této chorobě. .

Tipy, co vidět v Bombaji

10 zajímavostí o Indii

1
Z náboženských, nebo osobních důvodů, je v Indii 20-40% obyvatel jednotlivých regionů vegetariány
2
Při vycestování, nebo opuštění země platí zákaz braní indických rupií mimo zemi
3
Indie je největší světovou demokracií s 1,2 miliardami lidí
4
Sloni mají v Indii své vlastní lázně
5
První indická raketa byla transportována na kole
6
Indie má nejvýše položené kriketové hřiště na světě. Ve výšce 2444 m.n m .
7
Indické manželky vlastní 11% všeho zlata na světě. Je to víc, než jsou rezervy USA, Mezinárodního měnového fondu, Švýcarska a Německa dohromady
8
Diamanty byly poprvé objeveny v Indii
9
V Indii žije největší rodina na světě. Muž žije spolu s 39 ženami a 94 dětmi
10
Indický kalendář má 6 ročních období