Skip to main content

Levné letenky Bukurešť

Akční letenky do Bukurešti

Zajímavosti o Bukurešti

Zřejmě by se neumístila na předních příčkách o nejkrásnější či nejdizajnovější město. Bukurešť však své návštěvníky příjemně překvapí svou kosmopolitní atmosférou a dynamickou energií.

V meziválečném období získala příznačný přívlastek "Paříž východu", dnes je město z velké části poskládané z prvků socialistické architektury. Může za to projekt bývalého rumunského diktátora Nicolae Ceauşescu během 80.let, které si Rumuni pamatují jak to nejtemnější komunistické období.

Dnešní Bukurešť je spletí betonu, krásných secesních budov, starobylých kostelů i klášterů, svěží zeleně, jezer a elegantních bulvárů. Rumunská kuchyně může být při dobrém výběru restaurace výjimečným zážitkem.

Bukurešť je jednoznačně balkánská diva nočního života. Staré město Lipscani, nazvané podle hlavní ulice, která oblastí prochází, se v noci mění na panoptikum barů, které praskají ve švech. Objevujte sami její osobité kouzlo.

Levné letenky do Bukurešti lze rezervovat z Prahy a Vídně. Rumunská metropole je velmi dobře propojena s vídeňským letištěm, kde létá přímá letecká linka společností Tarom, Austrian Airlines i Laudamotion. Přímý let do Bukurešti trvá hodinu a půl.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Rumunsku

Cestovní doklady do Rumunska

Do Rumunska nepotřebujete pas, bude vám stačit platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti však musí mít vlastní cestovní pas.

Ceny v Rumunsku

Národní měnou je leu. Ceny v Rumunsku jsou přibližně stejné jako u nás. Opravdu velmi záleží na tom, kde se nacházíte a jaké máte požadavky na kvalitu zboží nebo služeb. Běžná rumunská restaurace, kde téměř v každé po celé zemi naleznete totožný výběr, Vám nabídne hlavní chod za cca 10 lei.

Nenechte se zaskočit, že polévka (ciorbă) je skoro stejně drahá jako hlavní chod - rumunské polévky jsou velmi vydatné a porce jsou opravdu velké. Zejména v přímořských letoviscích a Bukurešti jsou ceny mnohem vyšší - bohužel se zde již nedá hovořit o vyšší kvalitě pokrmů. Pivo v restauraci stojí okolo 2,5 až 4 leu a téměř vždy je lahvové.

Co v Rumunsku seženete za výhodné ceny, je kožené zboží. Platí to zvláště o obuvi, která je kvalitní a velmi levná.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Rumunsku

V Rumunsku je o hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět v Bukurešti

10 zajímavostí o Rumunsku

1
Rumunsko se řadí mezi první země s nejvyšším počtem aut na osobu na světě.
2
Rumunsko má z evropských států největší ložiska zlata. Paradoxně však po ekonomické stránce patří mezi nejchudší členy EU.
3
Rumunským národním hrdinou je poslední dácký král Decebalus. Jeho skalní socha, u městečka Orşova, je nejvyšší svého druhu v celé Evropě.
4
Stopování je v Rumunsku rozšířená praktika. Cestující v každém věku, kteří se nemohou dočkat (zpožděných) autobusů, vyčkávají na kraji vozovky, dokud jim nějaká dobrotivá duše nezastaví.
5
Zavedení elektrického veřejného osvětlení v Temešváru na západě republiky bylo významnou událostí a došlo k ní již v 19. století, konkrétně v roce 1889. Předběhl i taková slavná jména jako Londýn, Paříž, Berlín, Amsterdam či Vídeň.
6
Zhruba 60% evropské populace medvěda hnědého žije v rumunských Karpatech.
7
Palác, v němž zasedá rumunský parlament - Palatul Parlamentului je druhou největší administrativní budovou na světě.
8
Transfăgărășan, nebo pokud chcete, Státní cesta 7C, patří k nejkrásnějším silničním tahům v zemi (podle relace Top Gear dokonce na světě).
9
Hrabě Drákula nikdy neexistoval. Je spojován s Vladem Třetím přezdívaným "Vlad Napichovač". Toto sympatické pojmenování získal díky své oblíbené metodě popravování vykonávané proti svým nepřátelům. Zaživa je napíchával na kůly.
10
Probuď se, Rumune! je český překlad názvu rumunské hymny, který původně zní jako Deşteaptă-te, române!