Skip to main content

Levné letenky Burgas

Akční letenky do Burgasu

Zajímavosti o Burgasu

Burgas je páté největší město Bulharska s počtem obyvatel cca 212 000. V Burgasu najdete i druhý největší přístav v Bulharsku. Město je cenově přístupné a večer velmi živé. Naleznete zde také množství kavárniček, restaurací, či kostelíků.

Nejdůležitější z pohledu turismu je mezinárodní letiště, protože do Burgasu přilétají rekreanti cestující dále na jih Bulharska a do dalších středisek jako Kiten, Nesebar, Primorsko či Slunečné pobřeží.

Současné Centrum je skutečně atraktivní a jeho tepnou se stal bulvár Alexandrovska vedoucí z jižního autobusového nádraží směrem na sever. Burgas ani tak neláká na historické památky, jako spíše na kvalitní a intenzivní noční život. Nachází se zde množství výborných restaurací s tradičními bulharskými dobrotami a vynikajícím jídlem. Je zde také množství muzeí a kostelů.

Jedna z věcí, která potěší turisty z ČR, jsou nepochybně ceny za služby a zboží. Ty jsou v Burgasu opravdu dobré, zvláště pokud se jedná o nákup potravin. Ubytování je však ve městě už o něco dražší, a pokud vám dělá problémy dát v přepočtu o deset eur navíc na ubytování, zkuste jakýkoliv kemp. Ten nejbližší je od Burgasu vzdálen necelých 14 kilometrů a poměr kvalita / služby je standardní a vyhovující.

Burgas je dlouhodobě oblíbená destinace Čechů. Levné letenky do Burgasu můžete rezervovat přímo z Prahy. Přímý let trvá přibližně dvě a půl hodiny. Češi létají do Bulharska nejraději s leteckými společnostmi SmartWings Ryanair nebo charterovými lety cestovních kanceláří.

Letiště je od Burgasu vzdáleno téměř 10 km jihovýchodně, v městské části Sarafovo. Mezi letištěm a centrem města se nachází Atanasovské jezero. Letiště Burgas má čtvrtou nejdelší runway na Balkáně (3 200 m) a dobrou dostupnost na všechny druhy dopravy. Přibližně každou půl hodinu jezdí městská hromadná doprava do Burgasu. Lístek stojí přibližně 1 Lva a kupuje se až po nástupu do autobusu.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Burgasu

Cestovní doklady do Bulharska

Do Bulharska nepotřebujete cestovní pas, bude vám stačit platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti však musí mít vlastní cestovní pas.

Počasí v Burgasu

Bulharsko má velmi podobné počasí tomu, které známe z ČR. Pro tuto zemi jsou typické příjemná léta s teplotami pohybujícími se mírně pod 30 ° C. Nejvíce turistů míří na pobřeží Černého moře, kde jsou příznivé podmínky pro koupání a voda v moři stoupne v srpnu až na 25 ° C.

Léto v Bulharsku umí být pořádně horké. Slunečné a teplé počasí s průměrnou teplotou 23 ° C trvá od dubna do září. V létě dosahuje nejvyšší denní teplota 34 ° C. V silném jižním proudění tropického vzduchu bývá tepleji ve vnitrozemí země jako na pobřeží. Teplota vody Černého moře od června do září má v průměru 23 ° C.

BURGAS POČASÍ

Ceny v Burgasu

Národní měnou v Bulharsku je lev. Není na škodu mít hotovost i kartu.

Peníze si můžete rozměnit v kterékoli bance, ve směnárnách, na poště, jakož i téměř ve všech cestovních kancelářích, hotelích a kempech. Skoro ve všech veřejných provozech a v bankomatech se mohou používat kreditní karty jako jsou Visa, MasterCard, American Express, Diners atd.

Platba kartou je asi nejvýhodnější způsob, i když v restauracích se při platbě kartou můžete setkat s minimální výškou konzumace 5 bulharských lvů.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Bulharska

Při cestování do Bulharska nejsou povinné žádné očkování.

Aktuální čas v Burgasu

V Burgasu je o jednu hodinu více, než v ČR.

Tipy, co vidět v Burgasu

10 zajímavostí o Bulharsku

1
Souhlasné a záporné kývání hlavou má v Bulharsku přesně opačný význam jako u nás. Bulharské "ano" znamená "ne".
2
Bulharsko patří mezi nejvýznamnější světové producenty vín. V této zemi se ročně vyrobí až 200 tisíc tun vína.
3
Bulhaři se pyšní i dvěma velmi zajímavými prvenstvími ve světě techniky. První digitální hodinky vynalezl bulharský inženýr Peter Petroff.
4
Při hraní na dudy si každý vybaví irskou, případně skotskou tradiční hudbu, ale jen málokdo ví, že i Bulharsko má své dudy. Nazývají se "kaba dudy".
5
Jedna třetina Bulharska je pokrytá lesem
6
70-80 procent oleje z růží v parfémech světa pochází z Bulharska.
7
Jogurty v Bulharsku mají specifickou chuť, po které baží nejeden turista. Může za to bakterie s názvem Lactobacillus bulgaricus, která se vyskytuje pouze v Bulharsku.
8
Pokud jste milovníci minerálních vod, nepochybně si v této zemi přijdete na své. Bulharsko má více než 700 minerálních pramenů.
9
Sofia je druhé nejstarší město Evropy. Má přes 9000 let.
10
Nejznámější Bulhaři všech dob jsou Cyril a Metoděj.