Skip to main content

Levné letenky Kolombo

Akční letenky do Colomba

Zajímavosti o Colombu

Srí Lanka je směsí nekonečných pláží, přívětivých místních, osvěžujícího čaje, tisícileté historie, skvělého jídla a jedinečných zážitků. Na světě je jen pár míst, kde najdete tolik lokalit na seznamu UNESCO.

Historie ostrova začala před více než dvěma tisíci lety, objevujte starověké chrámy a paláce nebo zažijte pravé safari v jeepech ve srílanských národních parcích. Pouze několik metrů od vás kráčí k jezeru obrovský srílanský slon a jen o kousek dál, ve stínu, odpočívá leopard.

Ostrov je malý a neskutečně rozmanitý, země se zde mění každým kilometrem. Pokud chcete utéct z tropického klimatu srílanské nížiny, udělejte si výlet do hor, kde se pěstuje světoznámý srílanský čaj. Nasbírejte si čajové listy, zalijte je horkou vodou a užívejte si klid v duši na křiklavě zelených čajových plantážích s evropským klimatem.

Samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na skvělé rodinné pláže na západě, na surfařské pláže na jihu a na stále neprobádané, ale o to hezčí pláže na východě ostrova. Srí Lanka je ultimátním cestovatelským rájem. Je malá, ale bohatá, je exotická, ale rovněž osvěžující. Pohladí duši tradičního rekreanta i cestovatele, který si ji chce užívat plnými doušky.

Oficiálního jazykem je sinhálštiny, kterou mluví přibližně 75% obyvatelstva. Má západní a jižní dialekt. Druhým národním jazykem je tamilština, kterou mluví přibližně 18% obyvatelstva. V turistických destinacích se bez větších problémů domluvíte anglicky. Pokud se během vaší dovolené naučíte i pár základních slov v místním jazyce, domácí to jistě velmi ocení.

Hledáte levnou letenku na Srí Lanku? Z našich končin se tam můžete nejlépe dopravit z Prahy, Vídně, nebo Bratislavy. Pro mnohé lidi je rozhodující cena letenky, jiný vyhledávají komfortní palubní servis a logické časy odletů resp. příletů.

S Emirates lze letět na Srí Lanku komfortně z Prahy i Vídně a v ceně letenek jsou zahrnuta podpalubní zavazadla (nejméně 20kg), cestujete s jedním přestupem v Dubaji.

Qatar Airways, podobně jako jejich největší konkurent z Emirátů, létají na Srí Lanku z Prahy a Vídně s jedním přestupem v Dauhá. Opět je v ceně letenky zahrnuta i podpalubní zavazadlo (30 kg).

Turkish Airlines létající do nejvíce destinací na světě samozřejmě nemohou chybět. Jsou známé svou tureckou pohostinností a při cestě na Srí Lanku umožňují vzít si s sebou až 2 zavazadla s váhou do 23 kilogramů. Létají v Prahy či Vídně.

Nízkonákladová letecká společnost Flydubai těší Čechy velmi výhodnými cenami letenek do exotických destinací s jedním přestupem v Dubaji. Letět lze z Prahy, standardně s jedním kusem zavazadla. Na palubě letadla však není standardní palubní servis. Letecká společnost Austrian Airlines létá mezi Vídní a Kolumbem bez přestupu. Průměrná délka letu je přibližně 10 hodin s jedním přestupem.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Srí Lance

Tipy, co vidět na Srí Lance

10 zajímavostí o Srí Lance

1
Srí Lanku kolonizovali Portugalci (1505), Nizozemci (1658) a Britové (1796), samostatnost nabyly až v roce 1948.
2
Nejstarší strom na světě se nachází na Srí Lance, odhaduje se, že ho zasadili ještě před 2000 lety.
3
V roce 2016 se podařilo zemi snížit riziko malárie na 0%. A přitom v 20. století patřila mezi země s nejvyšším počtem nakažených lidí.
4
Nejvyšší vrchol Srí Lanky, Adam 's peek, je považován za jedno z nejposvátnějších míst ostrova. Buddhisté, hinduisté, muslimové, ale i křesťané tvrdí, že stopy na vrcholu jsou stopami jejich Boha.
5
Srí Lanka je čtvrtý největší producent a třetí největší vývozce čajů na světě.
6
Srí Lanka se ještě před 50 lety volala Cejlon. Slovíčko pochází ze slova Ceilao, resp. názvu země pod prvními koloniálními vládci ostrova z Portugalska. Srí Lanka změnila svůj název až ve chvíli, kdy se stala republikou v roce 1972.
7
Srí Lanka je první zemí, která na post premiéra parlamentu jmenovala ženu.
8
Hinduisté věří, že Srí Lanka byla kdysi propojena s pevninou.
9
Při ničivé vlně v roce 2004 zemřelo přes 30 tisíc lidí. Šokující bylo zjištění, že všechna zvířata příchod tsunami předpověděla a ještě hodinu předtím, než vlna udeřila, mnohé z nich utekli do vnitrozemí.
10
Americký raper Akon dostal doživotní zákaz vstupu na Srí Lanku. V roce 2010 totiž v jednom ze svých klipů pařil přímo pod sochou Buddhy. To vyvolalo masivní protesty v hlavním městě.