Skip to main content

Levné letenky Dallas

Akční letenky do Dallasu

Zajímavosti o Dallasu

Jedno z nejrychleji rostoucích měst v USA - Dallas - má čím dál tím více lákadel pro návštěvníky z celého světa. Ať už kvůli umění, sportu, historii nebo nákupům. Dallas byste měli alespoň jednou za život vidět. Přestože Dallas nemá žádnou ikonickou budovu, kterou by každý z nás znal, může se pochlubit krásným panoramatem s mrakodrapy. Ve městě se nachází několik rooftop barů, ale i placená vyhlídka.

Dallas je také o krásné botanické zahradě, úžasném sochařském umění, a především může být i o Southforku. Southfork Ranch vám nic neříká? Musíte ho znát z televizních obrazovek, proslavil ho Džejár, Bobby a ostatní členové rodiny Ewing! Po necelé hodince cesty autem na sever od centra se tam můžete vydat na komentovanou prohlídku jak interiérů, tak i exteriérů. Velmi zvláštním faktem je to, že v Dallasu množství podniků a kaváren zavírají mezi 17-18. hodinou, což nás dost překvapilo. Pokud však hledáte rozmanitost a rádi zkoušíte lokální trhy, rozhodně doporučujeme oblíbený Dallas Farmers Market.

Levné letenky do Dallasu lze rezervovat i z odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky společností Austrian Airlines, Lufthansa, Air Canada či British Airways. Přímý let do Dallasu z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o USA

Víza do USA (ESTA)

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Počasí v USA

Pro New York a východní pobřeží USA je typické vlhké klima. Zimy jsou zde studené, ale díky poloze města jsou zdejší teploty mírně vyšší než ve vnitrozemí. Léta jsou horká a suchá. Každé léto je v průměru v 18 až 25 dnech dosažena teplota 32 ° C. Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí léto, kdy i teplota moře dosahuje v průměru 23 ° C.

Na Floridě je hlavní sezónou období od prosince do února. Klima je teplá a suchá. Od června do října rostou teploty a více prší. Florida má vysoký výskyt hurikánů. Během jejich sezóny (červenec -Listopad) se doporučuje kontrolovat předpovědi Národního centra hurikánů.

Podnebí v oblasti Kalifornie je subtropické, slunečné a teplé s jemným oceánským vánkem v létě. Tato oblast se vyznačuje nízkým počtem srážek, má průměrně 325 slunečných dní v roce.

USA je rozlohou poměrně velké, ale i tak vám přinášíme rychlý náhled toho, jaké je aktuální počasi v New Yorku.

Ceny v USA

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v České republice i přímo v USA. Hledáte hotel či apartmán? Čím blíže k centru města, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Doporučujeme půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do USA

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Tipy, co vidět a zažít v Dallasu

10 zajímavostí o USA

1
Americká vláda otrávila alkohol během prohibice - Zabila tak přes 10 000 lidí
2
25% Američanů věří v reinkarnaci.
3
Největší bankovka která byla kdy vytištěna měla hodnotu 10 000 dolarů.
4
Ve státě Kentucky je dodnes protizákonné nosit zmrzlinu v zadní kapse kalhot.
5
Jediný stát v USA, kde roste káva, je Havaj.
6
V nejužším bodě je od sebe USA a Rusko vzdálené jen 4 kilometry
7
Spojené státy nemají oficiální jazyk.
8
Pouze jeden stát USA sestává z jediné slabiky - a to stát Maine
9
Zábavní park Disneyland neprodává žvýkačky. Walt Disney nechtěl, aby návštěvníky parku znechutilo, kdyby šlápli na rozžvýkání žvýkačku.
10
Dolar lze rozměnit na mince 293 různými způsoby.