Skip to main content

Levné letenky Dubaj

Akční letenky do Dubaje

Zajímavosti o Dubaji

Dubaj. Už jen při vyslovení názvu tohoto města se nám ihned vybaví luxusní obchody, velkolepé mrakodrapy, přepychové hotely a tropické teploty. Ve městě jakým je Dubaj, je prakticky nemožné se nudit. Je ideální destinací jak pro mladé cestovatele, tak i pro rodiny s dětmi.

Pokud se bojíte, že jediné co v Dubaji můžete dělat je procházet se ve stínu výškových budov, jste na omylu. Vyberte se na nádhernou pláž Jumeirah nebo si zalyžujte na zasněženém svahu v obchodním centru, zatímco venku panují tropické teploty.

Nepromrhejte ani chvilku volného času a pokračujte na místní trhy se zlatem nebo kořením nebo se vydejte za nákupy do nákupního centra Dubai Mall. Poznejte Dubaj z ptačí perspektivy a dopravte se na nejvyšší mrakodrap na světě Burj Khalifa s úžasným výhledem na Perský záliv.

Pokud vás zajímá ta více tradiční stránka Dubaje, rozhodně nevynechejte plavbu lodí v zátoce Dubai Creek.

Dubaj je mimořádně oblíbená destinace Čechů. Levné letenky do Dubaje můžete rezervovat zejména z Prahy či Vídně. Přímý let trvá přibližně pět a půl hodiny. Našinci létají do Dubaje nejraději s leteckými společnostmi Emirates - ale i nízkonákladovými aerolinkami Flydubai a Wizz Air.

Hlavní mezinárodní letiště v Dubaji se nachází bezprostředně v blízkosti města a je výborně dostupné. Použít však možná i vzdálenější mezinárodní letiště Al Maktoum, které je od centra vzdáleno přibližně 50 kilometrů.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Dubaji

Víza do Dubaje

Do SAE potřebujete pas. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Do SEA nebudete potřebovat víza, pokud váš pobyt nepřesáhne délku 90 dní, během jakéhokoliv období 180 dní

Počasí v Dubaji

Pro Dubaj je typické velmi horké podnebí s mírnými až teplými zimami a horkými léty s vysokou vlhkostí vzduchu. Horké léto trvá přibližně od dubna do listopadu a přináší teploty nad 30°C a od června do začátku září je známý teplotami nad 40°C. S narůstající teplotou se zvyšuje i vlhkost vzduchu. Srážek je zde však velmi málo. Ročně padne jen kolem 100mm.

DUBAJ POČASÍ

Ceny v Dubaji

Národní měnou je dirham a pohodlně ho zaměníte předem ve směnárně nebo přímo na místě.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Dubaje

Při cestování do Dubaje nejsou povinná žádná očkování.

Aktuální čas v Dubaji

V Dubaji je o 2 hodiny více, než v ČR.

Letecké statistiky o Dubaji

  • Přímým letem do Dubaje létají letecké společnosti flydubai, Emirates Airlines a další.

  • Přímým letem do Dubaje můžete letět z míst: Varšava, Praha, Budapešť, Viedeň.

  • Počet mezinárodních letišť v Dubaji: 1.

Tipy, co vidět v Dubaji

10 zajímavostí o Dubaji

1
Místní obyvatelé tvoří méně než 20% populace.
2
V Dubaji vláda platí občanům za hubnutí. Za každé kilo, které shodíte, vám vláda dá 2 gramy zlata.
3
Evidenční čísla vozidel v Dubaji určují prestiž a status majitele vozu. Značky s jednomístným číslem jsou nejprestižnější, se dvěma trochu méně a takto to pokračuje.
4
Cítíte se v Dubaji spokojenější, než doma? Emiráty představují jedinou zemi na světě, která se může pochlubit zvláštní institucí. Ministerstvo štěstí má za úkol vylepšovat kvalitu života v SAE
5
Během pobytu v Dubaji budete mít určitě možnost ochutnat výrobky z velbloudího mléka - čokoládu, či dokonce kávu s velbloudím mlíčkem
6
V roce 1991 stál v Dubaji jen jeden mrakodrap, dnes jich je přes 400 a přibývají nadále v enormním množství.
7
Dubajská policie má svém repertoáru auta jako Lamborghini, Ferrari a Bentley, ale spíše než na chytání zločinců je používá na svou propagaci.
8
Třetinu hrubého domácího produktu nosí Dubaje jeho hlavní letiště.
9
Metro v Dubaji efektivně propojuje celé město. Vlakové soupravy jsou plně automatizované, a provozovány bez řidiče. Pozor však na zákaz konzumace jídla a pití. Revizor vás bude pokutovat i za žvýkání žvýkačky.
10
Podle neoficiálních údajů žije a pracuje v Emirátech více než dva tisíce čechoslováků a každý podzim se dokonce koná česko-slovenský jarmark.