Skip to main content

Levné letenky Gal Oya

Akční letenky do Colomba

Zajímavosti o Colombu

Národní park Gal Oya na Srí Lance byl založen v roce 1954 a slouží jako hlavní spádová oblast pro Senanayake Samudraya, tedy největší nádrže na Srí Lance. Senanayake Samudraya byla vybudována v rámci rozvojového projektu Gal Oya v roce 1950.

Důležitým rysem národního parku Gal Oya je jeho stádo slonů, které je možné vidět během celého roku. Je to významné místo pro Srí Lanku, vyskytují se zde například významné bylinky z pohledu ajurvédské medicíny. Národní park se nachází 314 km od města Colombo a i když transfer do těchto míst není úplně jednoduchý, oblast patří mezi vyhledávané a avšak stále málo poznané.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Srí Lance

Tipy, co vidět na Srí Lance

10 zajímavostí o Srí Lance

1
Srí Lanku kolonizovali Portugalci (1505), Nizozemci (1658) a Britové (1796), samostatnost nabyly až v roce 1948.
2
Nejstarší strom na světě se nachází na Srí Lance, odhaduje se, že ho zasadili ještě před 2000 lety.
3
V roce 2016 se podařilo zemi snížit riziko malárie na 0%. A přitom v 20. století patřila mezi země s nejvyšším počtem nakažených lidí.
4
Nejvyšší vrchol Srí Lanky, Adam 's peek, je považován za jedno z nejposvátnějších míst ostrova. Buddhisté, hinduisté, muslimové, ale i křesťané tvrdí, že stopy na vrcholu jsou stopami jejich Boha.
5
Srí Lanka je čtvrtý největší producent a třetí největší vývozce čajů na světě.
6
Srí Lanka se ještě před 50 lety volala Cejlon. Slovíčko pochází ze slova Ceilao, resp. názvu země pod prvními koloniálními vládci ostrova z Portugalska. Srí Lanka změnila svůj název až ve chvíli, kdy se stala republikou v roce 1972.
7
Srí Lanka je první zemí, která na post premiéra parlamentu jmenovala ženu.
8
Hinduisté věří, že Srí Lanka byla kdysi propojena s pevninou.
9
Při ničivé vlně v roce 2004 zemřelo přes 30 tisíc lidí. Šokující bylo zjištění, že všechna zvířata příchod tsunami předpověděla a ještě hodinu předtím, než vlna udeřila, mnohé z nich utekli do vnitrozemí.
10
Americký raper Akon dostal doživotní zákaz vstupu na Srí Lanku. V roce 2010 totiž v jednom ze svých klipů pařil přímo pod sochou Buddhy. To vyvolalo masivní protesty v hlavním městě.