Skip to main content

Levné letenky Hongkong

Akční letenky do Hongkongu

Zajímavosti o Hongkongu

Hongkong Vás přivítá neuvěřitelnou siluetou mrakodrapů, okouzlí ultimátní kuchyní, šokuje chaotickou dopravou a překvapí krásně udržovanými parky. I za relativně krátký čas zde stihnete zažít neskutečně hodně! Vykoupat se v moři, vyběhnout na některý z okolních kopců, nakoupit nejnovější módní výstřelky nebo zažít typickou noční párty.

To vše jste schopni stihnout za jeden den. Navíc každý večer v osm začíná show symfonie světel - svítící a blikající mrakodrapy Vám představí energii, ducha a rozmanitost tohoto města. V bedekru se dočtete, že nejkrásnější výhled je z Viktoria Peak.

Bývalá britská kolonie se vrátila do područí Číny jako zvláštní administrativní oblast v roce 1997. Hongkong je znám především jako významné ekonomické a obchodní centrum. Vysoké mrakodrapy a rušný život se zde mísí se zachovanou tradicí.

Na jihu Číny se z vod Jihočínského moře vynořuje ostrov, na kterém se rozkládá Hongkong - 7 milionová metropole spadající pod stejnojmennou administrativní oblast. V tomto moderním velkoměstě se snoubí zdánlivě nemožné - moderní architektura s historickými a kulturními památkami, panelová zástavba s nedotčenou přírodou i bohatství s chudobou. Na velmi malém území nabízí Hongkong mnoho zajímavostí.

Levné letenky do Hongkongu si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně provozuje letecká společnost Austrian Airlines, trvá přibližně jedenáct hodin. Velmi komfortně s jedním přestupem lze letět s aerolinkami Lufthansa, SWISS, Emirates či Finnair.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Hongkongu

Víza do Hongkongu

Držitelé cestovního pasu ČR s biometrickými údaji nepotřebují vízum pro vstup a pobyt v Hongkongu do 90 dnů za účelem turistiky či jiným neziskovým účelem. Hongkongské úřady požadují, aby platnost pasu byla minimálně 6 měsíců od vstupu do Hongkongu.

Počasí v Hongkongu

V zemi vládne vlhké subtropické podnebí, v zimním období přicházejí monzuny a přinášejí studený a suchý vzduch. V letních měsících je tropické vlhké počasí s občasnými přeháňkami a bouřkami. Nejvhodnější dobou na návštěvu je říjen, listopad a prosinec, kdy svítí slunce. V létě nastává teplé a vlhké podnebí.

HONG KONG Počasí

Ceny v Hongkongu

Oficiální měnou v Hongkongu je hongkongský dolar. Hledáte hotel v Číně? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit automobil, doporučujeme tedy přímo u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Číny

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

Aktuální čas v Hongkongu

V Hongkongu je o 8 hodin víc než v České republice.

Tipy, co vidět v Hongkongu

10 zajímavostí o Číně

1
Podle legend vznikla Čína před 4000 lety během obrovské potopy.
2
Číňané ročně spotřebují 45 miliard párů dřevěných paliček.
3
Na některých místech v Číně slunce vychází až v 10 hodin.
4
Herní konzole Playstation je v Číně zakázaná
5
V Číně platí cenzura na slovo "cenzura"
6
Čína uděluje tresty smrti 4krát častěji než všechny země světa dohromady.
7
V Číně žije dodnes více než 35 milionů lidí v jeskyních.
8
V Číně existuje most, na kterém se mění strana jízdy z pravé na levou.
9
Číňani jsou nerychlejší stavitelé na světě
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvůli jeho roli ve filmu Sedm let v Tibetu.