Skip to main content

Levné letenky Itálie

Akční letenky do Itálie

Zajímavosti o Itálii

Hledáte levné letenky do Itálie? Chcete zažít Řím, Miláno, Benátky, Toskánsko, Bolognu, Neapol, Sardinii či Sicílii? Na této stránce najdete vždy levné letenky a ubytování. Máme pro vás tipy na super ubytování, pronájem aut a cestovního pojištění do Itálie.

Více Zobrazit méně

TOP města v Itálii

Řím

Řím, kolébka západní civilizace, se rozkládá na březích řek Tiber a Aniene ve střední části Apeninského poloostrova. Výlet do tohoto města je cesta do minulosti, která vás provede přes velkolepé antické památky starověkého Říma až po religiózní místa Vatikánu. Chaotická doprava s nebezpečně vysokým počtem skútrů, neskutečně chutné těstoviny servírované na stolech s červeno-bílými ubrusy a stylové obchody s tím nejtrendovější oblečením, to všechno je Řím. Jedna z nejvyhledávanějších destinaci celého světa.

Řím je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Říma koupíte přímo z Prahy, nebo Vídně. Češi však nejčastěji létají do Říma společností Ryanair, která létá na římské sekundární letiště Ciampino. Jiné společnosti, se kterými můžete letět třeba z Vídně, jsou Vueling Airlines, Eurowings, Wizz Air a Alitalia.

Tyto společnosti létající na hlavní římské letiště Leonardo Da Vinci (Fiumicino). Ačkoliv je Ciampino vzdálené od Říma jen 15 km a Leonardo da Vinci až 32 km, letiště Leonardo da Vinci je v zásadě lépe propojeno s městem expresními a regionálními vlaky (z Ciampino si musíte nejprve vzít autobus na nejbližší nádraží). Nejedná se však o žádné propastné rozdíly. Kromě vlakových spojení nabízejí obě letiště i pravidelnou autobusovou dopravu do města.

Milán

Elegantní italské Miláno udává trendy módnímu světu s nefalšovaným šarmem sebevědomého lídra. V této metropoli budoucnosti našlo svůj domov množství luxusních módních značek, které dobili svět.

Nenechte se však oklamat módními moly, záblesky fotoaparátů a mrakodrapy. Milán s 26 staletími historie je jedním z nejstarších evropských měst, které bylo múzou mnoha géniů včetně samotného Leonarda da Vinciho. Město milují i ​​běžní návštěvníci, kteří si v Miláně užívají ty nejlepší nákupy, operu, fotbal či noční život. Na své si přijdou i gurmáni.

Typická milánská kuchyně v podobě zlatavého rizota alla Milanese nebo nekonečně měkkého cotoletta alla Milanese uspokojí jakékoli chuťové pohárky. Miláno je prostě místo těch nejlepších světských požitků!

Miláno je mimořádně oblíbené i v očích Čechů. Průměrná délka přímého letu je přibližně 1 hodina a 25 minut. Přímý let do Milána provozují z Prahy nejčastěji společnosti Ryanair, Wizz Air, EasyJet a Austrian Airlines.

Benátky

Benátky jsou jedním z nejromantičtějších míst na světě, kde se můžete plavit mezi domky na vodě. Není divu, že je jedním z nejromantičtějších míst na světě. Nejlepší čas na jejich návštěvu je květen nebo začátek podzimu. Chybu ale neuděláte, když Benátky navštívíte i přes letní prázdniny. O takovém čase se však budete muset vypořádat s horkým počasím a přílivem turistů.

Pokud si chcete město vychutnat, doporučujeme ho prozkoumat v časných ranních či dopoledních hodinách, případně si počkejte až na večer.

Při návštěvě Benátek uděláte nejlépe, když si koupíte dvanáctihodinový, celodenní nebo i vícedenní lístek na loď, která zde funguje jako MHD. Kromě pohodlných přesunů po městě i na sousední ostrovy se vám z lodi naskytnou ty nejkrásnější pohledy na zdejší paláce, neboť průčelí mnohých z nich směřují právě směrem ke kanálu. Nemluvě o romantické atmosféře plavby, která je k nezaplacení.

Neapol

Třetí největší město Itálie, Neapol, patří mezi ty nejkrásnější a nejstarší italská města. Metropoli na břehu Neapolského zálivu hlídá majestátní Vesuv, v jehož stínu vládne neopakovatelná atmosféra.

Městem se šíří směs vůni, ve které snadno poznáte vůni pizzy. Vždyť to byl právě Neapol, kdo dal světu toto červené-bílé zlato. Vaše chuťové pohárky zažijí opravdovou dovolenou i při ochutnání lokální kávy či těstovin s plody moře. Neapol se pyšní také obrovským počtem kostelů, pevností a jiných historických klenotů. Není divu, že jeho historické centrum chrání samotné UNECSO. V Neapoli jednoduše rychle pochopíte, proč se už po staletí říká: "Vidět Neapol a zemřít".

Neapol oblibě i našinci. Levné letenky do Neapole nejčastěji koupíte Prahy a Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo jeden a tři čtvrtě hodiny. Hlavním letištěm v Neapoli je letiště Capodichino.

Další města
Sardinie

Italský ostrov Sardinie, podmaní cestovatele svou velikostí a divokou, panensky nedotčenou přírodou. Hory nabízející úžasné možnosti na turistiku, mystické starobylé stavby (nuragy), pobřežní jeskyně, pláže s tím nejbělejším pískem a safírovým mořem - Sardinie místy připomíná spíše exotický Karibik než klasické Středomoří.

Už jen třešničkou na dortu je fenomenální gastronomie, jejíž kraluje chutné víno a čerstvé plody moře. Sardinii si zkrátka zamilujete okamžitě, bez dalšího zbytečného přemýšlení.

Je velmi oblíbená i mezi našinci. Levné letenky na Sardinii nejčastěji koupíte z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně dvě hodiny. Levné letenky na Sardinii koupíte i z Vídně. Lety na Sardinii provozují obvykle letecké společnosti Alitalia, Lufthansa a Swiss International Air Lines. Z našich končin se na Sardinii nejčastěji létá na letiště Fertilia v Alghero, případně na letiště Elmas v Cagliari.

Užitečné info o Itálii

Cestovní doklady do Itálie

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Itálii

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Ceny v Itálii

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Itálii

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.