Skip to main content

Levné letenky Koggala (Srí Lanka)

Akční letenky do Colomba

Zajímavosti o Colombu

Koggala je klidné letovisko v nejjižnější části Srí Lanky asi 12 km od historického města Galle a díky své poloze má tak výborné klimatické podmínky a to po celý rok. V měsících květen až srpen je místo ovlivňováno častějšími dešti.

Koggala leží na dlouhé krásné pláži. Najdete zde absolutní klid a nikým nerušený odpočinek. V bezprostřední blízkosti se nachází laguna Koggala, která je vhodná na procházky, pozorování ptáků a výlety na lodích.

Místní široká a dlouhá pláž se zlatavým pískem je lemována palmami a patří k těm nejúžasnějším na Srí Lance vůbec. Občas se na pláži objeví velká želva, aby nakladla vejce do písku, a když máte štěstí, narazíte i na malé želvy, jak se snaží dostat do moře. V oblasti Koggala vás zkrátka čeká nezapomenutelná dovolená.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Srí Lance

Tipy, co vidět na Srí Lance

10 zajímavostí o Srí Lance

1
Srí Lanku kolonizovali Portugalci (1505), Nizozemci (1658) a Britové (1796), samostatnost nabyly až v roce 1948.
2
Nejstarší strom na světě se nachází na Srí Lance, odhaduje se, že ho zasadili ještě před 2000 lety.
3
V roce 2016 se podařilo zemi snížit riziko malárie na 0%. A přitom v 20. století patřila mezi země s nejvyšším počtem nakažených lidí.
4
Nejvyšší vrchol Srí Lanky, Adam 's peek, je považován za jedno z nejposvátnějších míst ostrova. Buddhisté, hinduisté, muslimové, ale i křesťané tvrdí, že stopy na vrcholu jsou stopami jejich Boha.
5
Srí Lanka je čtvrtý největší producent a třetí největší vývozce čajů na světě.
6
Srí Lanka se ještě před 50 lety volala Cejlon. Slovíčko pochází ze slova Ceilao, resp. názvu země pod prvními koloniálními vládci ostrova z Portugalska. Srí Lanka změnila svůj název až ve chvíli, kdy se stala republikou v roce 1972.
7
Srí Lanka je první zemí, která na post premiéra parlamentu jmenovala ženu.
8
Hinduisté věří, že Srí Lanka byla kdysi propojena s pevninou.
9
Při ničivé vlně v roce 2004 zemřelo přes 30 tisíc lidí. Šokující bylo zjištění, že všechna zvířata příchod tsunami předpověděla a ještě hodinu předtím, než vlna udeřila, mnohé z nich utekli do vnitrozemí.
10
Americký raper Akon dostal doživotní zákaz vstupu na Srí Lanku. V roce 2010 totiž v jednom ze svých klipů pařil přímo pod sochou Buddhy. To vyvolalo masivní protesty v hlavním městě.