Skip to main content

Levné letenky Jižní Korea

Akční letenky do Korei

Zajímavosti o Korei

Jižní Korea se díky své kultuře výrazně odlišuje od tradičních evropských zemí. Korejci jsou výborní designéři a důkazem toho je i Soul. Záležet si dávají zejména na zvelebování a vylepšování prostor, kde se pohybuje velké množství lidí. Aby se zkrátka cítili příjemně.

Hlavní a největší město státu Jižní Korea popisují jako město moderních technologií a prestižní módní scény, ale zároveň město, které si hluboce ctí svou kulturu a tradice. Říká se, že cokoliv potřebujete, v Soulu to seženete téměř v jakoukoli denní dobu.

Jihokorejci si například podzim automaticky spojují s národním parkem Seoraksan. Listy tam totiž začínají měnit barvu o trochu dříve, než ve zbytku země. Nejznámější vrch parku Ulsanbawi pak vypadá, jako by byl celý v ohni. Dalším lákadlem parku je 14,5 metrová majestátní socha Buddhy, za kterým se na podzim vyjímá pestrobarevný les a dodává mu mimořádně dramatický výraz. No a pokud vám během procházky začne být chladno, odskočte se ohřát do jednoho z termálních pramenů.

Levné letenky do Jižní Koreji lze rezervovat levně i z našich končin. Přímý let například zajišťuje letecká společnost ČSA (přímo z Prahy) a trvá téměř 10 hodin. S jedním přestupem lze do Soulu cestovat komfortně s leteckými společnostmi jako Qatar Airways, Turkish Airlines, Austrian Airlines či Air France

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Soulu

Víza do Jižní Korei

K vaší cestě do Jižní Koreji potřebujete pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Mezi Českou republikou a Jižní Koreou platí "Dohoda o vzájemném zrušení vízové povinnosti pro občany České republiky a Jižní Koreje". A tak na návštěvu v trvání do 90 dní nepotřebujete víza.

Počasí v Jižní Korei

Podnebí je více vnitrozemské, než přímořské. V létě je průměrná teplota cca 30 °C a vlhkost vzduchu 55 %, přes zimu 0 až -5 °C místy až -20 a vlhkost vzduchu je 10 %.

SOUL Počasí

Ceny v Jižní Korei

Oficiální měnou Jižní Koreji je jihokorejský Won. Ceny ubytování jsou zhruba na evropské úrovni (takže vyšší, než v Asii obecně), Soul je výrazně dražší než zbytek země. Směnárny jsou v Jižní Koreji běžně k dispozici, tak jako i bankomaty. Bankomaty však mohou mít problémy s některými zahraničními kartami, proto je dobré hledat ty, které jsou označeny logem vaší karty.

Platby kartami jsou v Jižní Koreji (překvapivě) vcelku problém. Větší hotely a restaurace je přijímají, ale při platbách běžných výdajích lze s kartou narazit na problém. Platba kartou není možná ani na trzích nebo v metru. Naopak malé obchůdky s potravinami karty přijímají bez problémů.

Hledáte hotel v Soulu? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit automobil, doporučujeme přímo u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Jižní Korei

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

Aktuální čas v Soulu

V Koreji je o 8 hodin více než v České republice.

Tipy, co vidět v Soulu

10 zajímavostí o Jižní Korei

1
Korejci počítali své roky jinak. Narozeniny oslavují v den, kdy se narodili, ale o rok navíc si přidávají po příchodu nového roku hned 1. ledna. Pokud se dítě narodí, má ihned 1 rok, ale pokud se někdo narodí 31. prosince, tak den na to už má 2 roky.
2
V Koreji nenechávejte spropitné. Gesto, které je u nás vždy vítáno, mohou v Koreji pochopit jako urážku, protože zaměstnanci jsou placeni dobře.
3
V Koreji je zvykem popíjet alkohol na konci pracovního týdne, nejčastěji s kolegy. Pokud Vás pozve šéf, je skutečně nevhodné jeho návrh odmítnout.
4
Věková hierarchie je v Jižní Koreji velmi silná. Mladší člověk se vždy musí podřídit starším a v žádném případě nesmí být hrubý.
5
Pojídání hůlkami je pro Korejce typické, pozor však na to, jak s nimi zacházíte. Pokud jídlo hůlkami napíchnete, Váš hostitel nebo kuchař to bude považovat za osobní urážku.
6
V Jižní Koreji se lidé na tetování dívají jinak. Práce tatéra je tam totiž ilegální.
7
Hluboké výstřihy jsou v Jižní Koreji zakázány, naopak krátké sukně vítány.
8
V Koreji platí zákaz kouření a kouřit lze pouze ve vyhrazených zónách.
9
Na návštěvě je neslušné odmítnout jídlo a už vůbec byste neměli nechat jídlo na talíři. Korejci jsou schopni Vám za to pořádně vynadat.
10
Fotografovat někoho na ulici bez souhlasu může vyvolat velkou hádku a problém, Korejci si své soukromí přísně střeží.