Skip to main content

Levné letenky Manavgat

Akční letenky na Tureckou Riviéru

Zajímavosti o Turecké Riviéře

Manavgat je středně velké město fungující jako zázemí pro turistickou oblast Side, přibližně 4 km od moře. Ihned po příjezdu Vás okouzlí řeka Manavgat s mnoha kotvícími výletními loděmi, na kterých se po tyrkysově modré řece můžete také odvést. Hotelové resorty to nabízejí jako fakultativní výlet. Řeka Manavgat je navíc v horách přehrazena dvěma přehradami. Vyšší je Oymapinar Bara, ke které se pořádají i fakultativní turistické zájezdy, někdy nazývané také Zelený kaňon.

V Manavgatu se dá dobře a relativně levně najíst a nakoupit (oproti Side nebo Belek). Pokud Vás láká Side - ať už je to historie nebo toužíte po nádherných plážích, z Manavgatu tam jezdí pravidelné minibusy, ale zvládnete to klidně pěšky. Manavgatské otogar (autobusové nádraží) zároveň funguje jako docela slušný dopravní uzel, protože právě zde poprvé stojí autobusy cestující na pobřeží z vnitrozemí od Koniyi.

Manavgat sice nemá moře, ale jeho přítomnost je všude ve vzduchu cítit. Je to výborný výchozí bod pro Vaši dovolenou v Turecku. Nejbližší přístup k moři je přes městečko Side.

Dovolená v Turecku přináší pro České turisty několik zásadních výhod. Poměrně krátký let (jen dvě hodiny a třicet minut), přímé letecké spojení z Vídně téměř každý den, kvalitní all inclusive služby, dobrý poměr ceny a kvality, a nakonec i velmi širokou paletu hotelů pro rodiny s dětmi, ale i pro páry či mladé lidi. V Beleku lze nalézt hotely s aquaparkem, hotely pro dospělé a městské hotely s možností nočního života.

Kategorie hotelů neodpovídá evropské, proto doporučujeme minimálně 4hvězdičkový hotel, i zde je však třeba být opatrný, ne všechny čtyř a pětihvězdičkové hotely jsou na stejné úrovni a některé pětihvězdičkové hotely mohou být spíše na úrovni lepšího čtyřhvězdičkového hotelu.

Tureckou riviéru většinou označujeme oblast od Antalye – Kemer, Tekirova až po město Alanya, které je východně od Antalye. To znamená více než sto kilometrů dlouhé pobřeží. Proto je třeba počítat s různou délkou transferu z letiště do hotelu v závislosti na lokality. Pro rodiny s dětmi jsou z pohledu délky transferu ideální letoviska Lara, Kumkoy a Belek – jsou totiž jen 25-30 kilometrů od letiště Antalya.

Na dovolené v Turecku doporučujeme navštívit i Pamukale nebo starověké město Efez. Pamukale jsou nádherný travertinový skalní úkaz, který vytváří kaskádovité terasy. Naopak, když se ocitnete v Efezu, nebudete věřit, že jste v Turecku. Nejpůsobivější je asi Celsova knihovna, toalety s odpadním systémem, obrovské divadlo apod.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Manavgatu

Cestovní doklady do Turecka

Češi mohou vstupovat na území Turecka s cestovním pasem, jehož platnost musí být minimálně 6 měsíců od vstupu na území Turecka. Doklad by měl mít minimálně dvě volné strany na udělení příslušných razítek.

Počasí v Turecku

Turecká riviéra je známou dovolenkovou destinací Čechů. Díky velké pestrosti podnebí si v každém ročním období najdete místo na trávení krásné dovolené. Nabízí teplé moře, slunečné dny, ale i zasněžené kopce. Pro oblast Turecka je typické rozmanité podnebí s výraznými rozdíly mezi jednotlivými oblastmi. Dělí se na několik klimatických zón: podnebí je převážně suché, pobřežní oblasti mají středomořské a vnitrozemí spíše kontinentální klima.

Turecko Počasí

Ceny v Turecku

Národní měnou je turecká lira. V Turecku je obecně levněji než v České republice, ale opět platí, že některé potraviny jsou dražší než u nás. Také záleží na místě nákupu. V letoviscích si připlatíte, ve vnitrozemí je mnohem levněji. Levnější jsou také malé obchůdky určené primárně pro domácí obyvatelstvo. Uvedené ceny jsou orientační a mohou se v průběhu sezóny měnit.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Turecka

Při cestování do Turecka nejsou povinné žádné očkování. Jelikož ČR nemá s Tureckem dohodu o bezplatné zdravotní péče, doporučuje se předem uzavřít cestovní pojištění, které by pokrylo případné náklady.

Aktuální čas v Turecku

V Turecku je o hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět v Manavgate

10 zajímavostí a faktů o Turecku

1
I díky Turkům (Ottomanům) se dostala do Evropy káva či třešně.
2
V Turecku jsou tyto lázně považovány za společenskou událost, která by se dala přirovnat k menším plesům či recepci.
3
V Istanbulu byla poslední zastávka slavného vlaku Orient Express, který jel z Paříže do Konstantinopole a seděla v něm i slavná spisovatelka detektivek Agatha Christie.
4
Dva ze sedmi starověkých divů světa se nacházely na území dnešního Turecka – Artemidin chrám v Efesu a Mauzoleum v Halikarnassu.
5
V Antalyi se nachází jeden z nejstarších kostelů na světě, kostel sv. Petra
6
Do vyhlášení republiky Turci neměli příjmení, ale pouze křestní jména.
7
Tulipán přinesli do Evropy turečtí obchodníci až v 16. století.
8
Dnes celosvětově známý Santa Claus vznikl na základě legend o velkorysém biskupovi svatém Mikulášovi z Myra (oblast při dnešní Antalyi).
9
Slavné trojské války se odehrávaly v západním Turecku, repliku trojského koně si můžete prohlédnout v Istanbulu muzeu.
10
Istanbul je jediné město na světě, které se rozprostírá na dvou kontinentech.