Skip to main content

Levné letenky Ammán

Akční letenky do Města Amman

Zajímavosti o Městě Amman

Při návštěvě jordánského hlavního města vpadnete rovnou do směsi historie a moderního světa. Mezi archeology se říká, že by mohlo být dokonce jedním z nejstarších měst na světě. Největším lákadlem je citadela na vrchu Jebel al-Qala'at nad městem, kde najdete ruiny z Římské a Byzantské říše. Vysoké a precizní vytesané sloupy vás velmi jednoduše vrátí do dob, kdy zde stál velkolepý Herkulův chrám.

Ihned po vystoupení z letadla v Ammánu nás ovál příjemně teplý vítr. Směrem k Mrtvému moři se teplota zvyšuje (rozdíl mezi Ammanem a Mrtvým mořem může být i 10 ° C) a vy tak můžete zkusit koupání v Mrtvém moři a účinky léčivého bahna.

Jordánsko je plné kontrastů a je třeba si uvědomit, že lidé zde žijí jiným způsobem života, než v České republice. I přes kulturní rozdíly jsou domácí obyvatelé velmi pohostinní a ochotni vám pomoci v každé situaci. Odhoďte předsudky, půjčte si auto a nechte se unášet atmosférou místních trhů s kořením a typickými specialitami, zažijte adrenalin při přechodu přes silnici věčně plnou troubících aut a mnoho dalšího.

Levné letenky do Ammánu lze rezervovat i z Prahy a Vídně. Přímý let do Ammánu zajišťují letecké společnosti Ryanair a Austrian Airlines. Trvá tři a půl hodiny. Letiště v Ammánu je ideální výchozí bod pro poznávání Jordánska.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Jordánsku

Počasí v Jordánsku

Jordánsko je obklopeno Mrtvým a Rudým mořem a díky svým stabilně vyšším teplotám je ideální destinací na dovolenou během celého roku. Sezóna na koupání je na jaře či na podzim, ale města a přírodu si můžete prohlédnout téměř celý rok.

Během letních měsíců a při vyšších teplotách už je několika hodinová návštěva Petry určitě náročnější.

Doporučujeme připravit se i na možnost proměnlivého počasí případně chladnější počasí během noci v poušti, ale nezapomeňte ani na opalovací krém, protože slunce v poušti umí být pořádně spalující.

Cestovní doklady a víza do Jordánska

Při cestě do Jordánska budete potřebovat cestovní pas, jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po návratu ze země. Do Jordánska budete potřebovat víza, jejich cena je 40 JOD, což je v přepočtu asi 50 korun.

Ceny v Jordánsku

Oficiálním platidlem v Jordánsku je Jordánský dinár. Pokud si zajistíte přesuny, ubytování a vstupy do muzeí dopředu, nemusíte si zaměňovat peníze, jídlo a suvenýry lze bez větších problémů zaplatit i platební kartou. V hotelech se dá platit kartami a mimo hotely vám kromě místní měny vezmou i americké dolary. Bankomatů najdete ve městě dostatek a ceny potravin či jídla jsou srovnatelné s ostatními zeměmi na Středním východě.

Nejvýhodnější kurz je bezpochyby v hlavním městě Ammán. Letištním směnárnám se doporučujeme obloukem vyhnout. Pokud byste i během vaší cesty netrefili na směnárnu, nebojte se zeptat místních obchodníků. Ceny ubytování v Jordánsku jsou pro našince často lákavé.

Ubytování v hotelu lze rezervovat od 15 eur na noc. Ceny si můžete zkontrolovat i přímo na stránce Pelikána. Pokud si chcete půjčit auto a projetsi Jordánsko na vlastní pěst, doporučujeme auto rezervovat přes Pelikán a vyzvednout si ho už přímo na letišti.

Aktuální čas v Jordánsku

V Jordánsku je o hodinu více než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Jordánska

Do Jordánska, podobně jako do celého regionu Blízkého Východu nepotřebujete žádné speciální povinné očkování. Stačí, abyste si uhlídaly všechna povinná očkování v České republice. Doporučuje se, abyste byli očkováni proti hepatitidě A a B.

Tak jako v mnoha dalších exotických zemích, i v Jordánsku se nedoporučuje pít vodu z vodovou, ale jen balenou pitnou vodu.

Tipy, co vidět a zažít v Jordánsku

10 zajímavostí o Jordánsku

1
Mrtvé moře leží přes 390 metrů pod hladinou moře a jeho dno téměř dalších 400 metrů pod hladinou světového oceánu
2
Wadi Rum - v arabštině znamená slovo "rum" lehký písek a ve skutečnosti jde o největší pouštní oblast v Jordánsku
3
Hora Nebe je jedna z nejsvětějších míst v Jordánsku a její nadmořská výška představuje jen 710 m.n.m.
4
Černé bahno v Jordánsku má prospěšné účinky na pokožku, nervový systém a pomáhá při zánětlivých onemocněních
5
Petra nebyla vždy přístupná veřejnosti. Místní beduíni ji dlouhá léta drželi v utajení před širokou veřejností
6
Oblast Aqaba byla v minulosti významná díky přístavu a Rudému moři, dnes je z ní zlatý trojúhelník cestovního ruchu.
7
Skalnaté město Petra je součástí Nových sedmy divů světa i seznamu UNESCO
8
Mrtvé moře je téměř 10krát slanější než mořská voda
9
Pouštní oblasti Jordánska jste už viděli i v známých hollywoodských filmech jako Hvězdné války či Marťan
10
Do Jordánska cestuje z okolních zemí množství umělců kvůli válečným konfliktům. V Ammánu proto najdete množství uměleckých akcí a středisek