Skip to main content

Levné letenky Bruggy

Akční letenky do Města Brugge

Zajímavosti o Městě Brugge

Nejkrásnější město Belgie. Tak turisté přezdívají Bruges, nebo česky Bruggy. Historické centrum je zapsáno do UNESCO a díky bohaté historii zde vzniklo malebné město na vodě se šarmem Benátek, mixem západní architektury a atmosférou belgického středověku.

Nádherným zážitkem je nepochybně plavba na lodi, kdy se plavíte spletí vodních kanálů řeky Reie. Přestože zde najdete množství památek, překrásnou architekturu či tajemná zákoutí, plnohodnotnou prohlídku města zvládnete i za jediný den. Většina památek je totiž soustředěna v historickém jádru města.

Spolu s pivní vášní je zde rozšířena i záliba v ponocování a popíjení v hospodě s přáteli. Belgie je jednou z mála zemí, kde neexistuje nařízení o zavírací hodině podniků. O tomto rozhodují výhradně vlastníci barů, a tak zůstávají mnohé z nich otevřené do časných ranních hodin. Zajděte do oblíbeného Le Trappiste, kde je prý stále výborná atmosféra, v Bruselu zamiřte do podniku s názvem Delirium a ve městě Liège určitě nevynechejte Le Pot au Lait.

Jak se dostat do města Bruggy? Ideální letecké spojení má Praha a Vídeň. Z Bratislavy lze letět do nedalekého Bruselu nebo Eindhovenu a odtud rychlým vlakem až do cíle. Pokud si potrpíte na přímé letecké spojení, z Vídně můžete letět společnostmi Austrian Airlines nebo Brussels Airlines, kte létají i z Prahy.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Belgii

Cestovní doklady do Belgie

Belgie je členem Evropské unie. Na vstup do země a pobyt do 3 měsíců vám tedy stačí občanský průkaz nebo cestovní pas.

Počasí v Belgii

Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 17 °C. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 3 °C. Nejvíce prší v listopadu s průměrnými 90 mm deště. Kdy je tedy výlet do Belgie ta správná volba? Sezóna tulipánů začíná v polovině března a trvá až do začátku května, který odstartuje začátek turistické sezóny. Během léta je totiž v Belgii větší nával turistů. Méně lidí, avšak stále s příjemným počasím, je v Belgii na jaře (březen-květen) a během podzimu (září-říjen).

Belgie Počasí

Ceny v Belgii

Národní měnou je Euro, peníze si tedy před cestou zaměňovat musíte. Hledáte hotel? Belgická města jsou bohužel známá vysokými cenami ubytování. Levných ubytování je ve městě málo. Doporučujeme Vám proto rezervovat si ubytování s co největším časovým předstihem. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud zvažujete zájezd do Bruselu, vyplatí se Vám podívat i aktuální nabídku citybreaků na Pelikánu.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Belgii

V Belgii je stejný čas jako v České republice.

Tipy, co vidět v Bruggy

10 faktů a zajímavostí o Belgii

1
Belgičané patří mezi největší milovníky piva na světě. Ročně průměrný Belgičan vypije kolem 150 litrů.
2
Země má nejvyšší hustotu silnic a nejvyšší hustotu železničních tratí na světě.
3
Saxofon vznikl v Belgii. Jako první ho zkonstruoval Adolphe Sax ve městě Dinanti v roce 1840.
4
Belgie má nejnižší platové rozdíly mezi muži a ženami v EU.
5
Belgie má tři oficiální jazyky. Sever (Flandry) hovoří holandsky, jih (Valonsko) hovoří francouzsky a malá část na východě hovoří německy (pouze 0,6% z celkového počtu obyvatel).
6
Belgie produkuje 220 000 tun čokolády ročně, což je 22 kg čokolády ročně na jednoho obyvatele.
7
V Belgii se nachází i nejhlubší bazén na světě (Nemo33) a dosahuje hloubky 35 metrů a vyhledávají ho zejména sportovní potápěči.
8
Největší atrakcí hlavního města je socha malého chlapce čůrajícího do nádržky fontány (Manneken Pis).
9
1,6 milionu lidí z desetimilionové populace Belgie jsou přistěhovalci nebo děti a vnoučata přistěhovalců.
10
Belgie patří mezi nejliberálnější země Evropy. Eutanazii legalizovalo v roce 2002, homosexuální manželství v roce 2003 a držení až 3 g marihuany je v zemi legální.