Skip to main content

Levné letenky Guayaquil

Akční letenky do Města Guayaquil

Zajímavosti o Městě Guayaquil

Guayaquil nebo jen Guayaquil je největší a nejlidnatější město Ekvádoru a hlavní přístav země. Guayaquil leží na západním břehu řeky Guayas, která se vlévá do zálivu Guayaquil v Pacifickém oceánu. Město leží 250 km jihozápadně od hlavního města Ekvádoru, Quita. Guayaquil je jedno ze dvou míst Ekvádoru, odkud můžete letět na Galapágy. Dopřejte si tu krátkou zastávku, během níž si užijete nádherné pláže, uvidite krotké leguány v parcích a ochutnáte místní ekvádorské pivo. Za návštěvu stojí centrum Guayaquilu, především několik kilometrů dlouhá promenáda Malecón 2000 podél řeky Guayas.

Byla vyhlášena jako nejlepší urbanistický projekt celé Jižní Ameriky posledních let. Zážitkem pro turisty může být i jízda na replice pirátské lodi Kapitán Morgan, která odkazuje na bouřlivé období 16. a 17. století. Na severní konec promenády Malecón navazuje historická čtvrť Las Penas a její pestrobarevné domečky jsou rozesety po jednom z mála kopců Guayaquilu. Levné letenky do města Guayaquil lze rezervovat s přestupem i z Evropy a to z Prahy a Vídně.

Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností KLM, Air France, British Airways a Iberia. Přímý let do Guayaquilu z Evropy neexistuje.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Ekvádoru

Cestovní doklady a víza do Ekvádoru

Při cestě do Ekvádoru vám postačí platný cestovní pas. Jeho platnost musí být alespoň 6 měsíců ode dne data návratu ze země. Víza do Ekvádoru vyřizovat nepotřebujete.

Počasí v Ekvádoru

Podnebí Ekvádoru je subtropické. Ovlivňuje ho nadmořská výška a blízkost rovníku. Rozlišuje se suchou sezónou od června do září a mokrou sezónou od října do května.

Ceny v Ekvádoru

Oficiálním platidlem v Ekvádoru je americký dolar. Doporučujeme peníze zaměnit v České republice a přijet do Ekvádoru již s hotovostí. Vyhnete se nevýhodným kurzům. Evropské platební karty využijete jen v některých obchodech.

Výběry z bankomatů lze uskutečnit bez větších problémů v každém větším městě. Levné ubytování v Ekvádoru lze rezervovat prostřednictvím Pelikána. V hlavním městě Quito můžete najít levné apartmány i hotely nejdražších světových značek.

Ceny v Ekvádoru jsou výrazně nižší než v České republice. Platí to zejména pro potraviny, ovoce a zeleninu. Například alkohol je však mnohem dražší než u nás. Pokud budete cestovat na Galapágy, připravte se na 2 až 3 násobně vyšší ceny ve srovnání s ekvádorskou pevninou. Chcete si pronajmout auto v Ekvádoru? Doporučujeme tak učinit v předstihu a auto si vyzvednout po příjezdu na letiště.

Aktuální čas v Ekvádoru

V Ekvádoru je o šest hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Ekvádoru

Před vstupem do země se nevyžadují žádná speciální očkování. Doporučená jsou očkování proti žloutence typu A a B, tyfu a žluté zimnici.

Tipy, co vidět a zažít v Ekvádoru

10 zajímavostí o Ekvádoru

1
Národní strom Ekvádoru je strom Cinchona, který produkuje chinin, první lék používaný k prevenci a léčbě malárie
2
Ekvádor má největší biodiverzitu na čtvereční kilometr
3
Charles Darwin navštívil ekvádorské Galapágy ještě v roce 1835. Svou teorii evoluce ve velké míře opíral o objevy, které zde udělal
4
Vrchol hory Chimborazo, nejvyšší hora Ekvádoru, je místem na Zemi, které je nejblíže ke Slunci
5
Hlavní město Ekvádoru, Quito, je 2 850 metrů nad mořem. To z něj dělá nejvýše položené hlavní město na světě
6
V roce 2008 byl Ekvádor první zemí, která oficiálně uznala přírodní práva
7
Rovník je propagován zejména v Ciudad Mitad del Mundo (uprostřed světa) 26 km severně od hlavního města Quito
8
Ekvádor je jednou z pouhých dvou zemí v Jižní Americe, která nesdílí hranici s Brazílií
9
Ekvádor je pojmenován podle rovníku, který prochází krajinou
10
Krůta, známá jako „cuy“, se v Ekvádoru považuje za delikatesu. Její konzumace se považuje za starodávnou tradici