Skip to main content

Levné letenky Lappeenranta

Akční letenky do Města Lappeenranta

Zajímavosti o Městě Lappeenranta

Lappeenranta je velmi živé město rozprostírající se na břehu jezera Saimaa, mimochodem čtvrtého největšího jezera v Evropě. Po Helsinkách jde o druhé nejnavštěvovanější město Finska, přitom počet obyvatel je jen těsně nad číslem 70 tisíc! Město je vzdáleno jen 220 kilometrů od Petrohradu a 230 kilometrů od Helsinek, což z něj činí ideální výchozí pozici pro poznávání Finska i nedalekého Ruska.

Město Lappeenranta nebo Wilmanstrand bylo založeno v roku1649 švédskou královnou Christinou. Dnes se Lappeenranta považuje za průmyslové, obchodní a univerzitní město, které je jakýmsi motorem pro celý region jižního Finska. Levné letenky do Lappeenranta lze rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Ryanair.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Finsku

Cestovní doklady do Finska

Pro vstup do Finska vám stačí platný pas nebo občanský průkaz ve formě ID karty. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Cestovní doklad musí být platný při vstupu a výstupu ze země.

Počasí ve Finsku

Finsko je známé mírnějším, kontinentálním podnebím na jihu a velmi chladným a mrazivým, subarktickým podnebím na severu, v oblasti Laponska. Zima je ve Finsku nejdelším obdobím v roce a doprovází ji bohaté sněžení. Teploty klesají hluboko pod bod mrazu. Léta jsou krátká (červen - červenec), ale i tak je příjemně a slunečně. Ideální čas na návštěvu Finska je červenec s maximální průměrnou teplotou 21º stupňů Celsia.

Ceny ve Finsku

Národní měnou je euro, peníze tedy před cestou zaměňovat musíte. Hledáte hotel v Rovaniemi? Ubytovací kapacity mohou být zejména během zimy a léta vytížené. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán .

Zdraví a očkování před cestou do Finska

Finsko nevyžaduje pro vstup do země žádné povinné očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas ve Finsku

Ve Finsku je o hodinu více než v České republice

Tipy, co vidět v Lappeenranta

10 faktů o Finsku

1
Vedle finštiny je ve Finsku úředním jazykem i švédština.
2
Finsko se někdy nazývá také "země půlnočního slunce". Během letních měsíců na severu Finska Slunce nezapadá. Přesně opačně je to během zimy, kdy Slunce vůbec nevychází.
3
Ve Finsku až do 8 třídy základní školy učitelé neznámkují žáky.
4
Lodní a doprava je zde mimořádně rozvinutá. Najdete zde více než 11 000 míst na zakotvení lodě.
5
Finsko je rájem mnoha zvláštních soutěží, jakými jsou například hod mobilním telefonem, hraní na imaginární kytaru či nošením manželky.
6
Hlavní město Helsinki se rozkládá na pevnině a na více než 300 ostrovech
7
Finsko má více než 180 tisíc jezer.
8
Mobilní telefon Nokia byl vymyšlen ve finském městě Espoo.
9
Od roku 2010 se slaví ve Finsku každý rok Den neúspěchu. Tento připadá na 13. říjen a jeho smyslem je poučit se z předchozích chyb a už je neopakovat.
10
Finové zkonzumují nejvíce kávy na jednoho obyvatele. Ročně připadne na jednoho obyvatele až okolo 12 kg kávy, což je přibližně 10 šálků denně. Pro srovnání - v Anglii vypije ročně průměrný Angličan 2,8 kg kávy.