Skip to main content

Levné letenky Phnom Penh

Akční letenky do Města Phnom Penh

Zajímavosti o Městě Phnom Penh

Dechberoucí a exotická země, která si vás získá ohromnou přírodní scenérií, bouřlivou historií a dokonalými plážemi. Země Khmerů, která ještě stále není tak přeplněná turisty jako například Thajsko či Vietnam. Zkrátka výborná kombinace levné dovolené spojené s poznáváním neznáma a nádherných pláží. Phnom Penh je druhou zastávkou. Phnom Penh, hlavní město Kambodžského království ležící na soutoku tří řek (s jehož králem se mimochodem domluvíte i česky), nabízí cestovatelům zvláštní atmosféru. Očarují vás zde bývalá koloniální sídla, široké ulice, ale hlavně neustále se smějící lidé, což by od nich kvůli temné historii nikdo neočekával. Jednou Perla Asie, jiskra Phnom Penhu utrpěla v důsledku války a revoluce. Město se však vstalo z popela, a zařadilo se mezi stylová hlavní města tohoto regionu, s četnými kavárničkami, bary, a vynikajícími restauracemi, ve kterém vládne na asijské poměry neuvěřitelná pohoda.

Pravou podstatu obyvatel Phnom Penhu nejlépe zaznamenáte na téměř čtyřkilometrové promenádě u řeky Sisowath, kam odpoledne přicházejí celé rodiny za svou denní sportovní dávkou či klábosení. Ruch města najdete jedině na trzích a v improvizovaných stáncích, které vyrůstají po setmění na každém volném kousku země jako houby po dešti. Celé rodiny se tu scházejí a vychutnávají si populární „stoletá vajíčka“, oříšky nebo zmrzlinu ze staré cestovní ledničky.

Angkor Wat v překladu znamená městský chrám. Jde o největší a zároveň jediné náboženské centrum Asie. Nejdříve bylo zasvěcené hinduismu, později buddhistickému náboženství. Postaveno bylo v 12. století pro krále Súrjavarmana II. a sloužilo mu zároveň jako město a jako chrám. Kambodža je jednou z nejnavštěvovanějších destinací jihovýchodní Asie. To dobře vědí i cestují z ČR, pro něž je stále více oblíbenou destinací.

Levné letenky do Kambodže lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s EVA Air, Thai Airways, Austrian Airlines, China Airlines a s dvěma přestupy společnostmi Qatar Airways či Turkish Airlines. Průměrná délka letu do Phnom Penh je 16 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kambodži

Víza do Kambodže

Víza se kupují přímo po příletu na místě. Potřebujete k nim pas s platností minimálně půl roku od ukončení pobytu, 30 amerických dolarů (680 Kč)a jednu pasovou fotografii.

Počasí v Kambodži

Kambodža je poměrně blízko rovníku, což znamená, že je celoročně velmi atraktivní z pohledu teploty vzduchu a vody. Hlavní sezóna jihovýchodní Asie obecně začíná v polovině listopadu a končí posledním březnovým týdnem. Duben a květen se vyznačuje větším výskytem srážek, ale roste i teplota vzduchu. Letní měsíce přinášejí vysoké teploty vzduchu, ale i krátké a intenzivní deště. Čím blíže jsou zimní měsíce, tím je klidnější i počasí a přibývá i turistů.

Kambodža Počasí

Ceny v Kambodži

V Kambodži lze používat dvě měny. Khmerské riel a americký dolar. 1 dolar je v přepočtu asi 4000 rielů.

5 eur (130 Kč) za noc? Pokud se rozhodnete ubytovat v guesthouse, není to žádný problém. Hledáte hotel v Kambodži? Na stránce hotely.pelikan.cz najdete nabídky na nejvýhodnější ubytování v hostelech, hotelech, apartmánech a jiných typech ubytování. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo tam. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Kambodži

Povinné není žádné očkování, při cestování se doporučuje očkování proti žloutence.

Aktuální čas v Kambodži

V Kambodži je o 6 hodin více než v Čechách.

Tipy, co vidět v Kambodži

10 faktů o Kambodži

1
Chrám Angkor Wat byl postaven z většího množství stavebního materiálu jako všechny egyptské pyramidy dohromady a jeho rozloha v dobách největší slávy přesahovala dnešní rozlohu Paříže.
2
Na tradiční kuchyni si třeba v Kambodži dávat pozor. Je totiž od té evropské diametrálně odlišná. Mezi tradiční pochoutky patří například smažené tarantule, žáby či mláďata krokodýlů.
3
Kambodža už dávno ví, že divoká zvířata do cirkusu nepatří. Důkazem je Phare Cirkus, který spojuje talentované mladé umělce z oblasti akrobacie, divadla, tance a hudby.
4
Kambodžský nový rok je národní svátek, který nespadá to těch dat, jako jsou běžné v jiných zemích světa. Nový rok se v Kambodži slaví povětšinou 13. nebo 14. dubna.
5
Oslava narozenin v Kambodži není žádnou výjimečnou událostí. Popravdě řečeno v kultuře této země se narozeniny vůbec neslaví.
6
"Pán temnot", jak Pol Pota přezdívali, vyvraždil během své diktatury třetinu Kambodžské populace.
7
Jako každá kultura, i ta kambodžská má svá etická pravidla a normy. Zatímco v západním světě se za urážlivé považuje gesto vystrčeného prostředníka, v Kambodži je najneslušnejšie ťukat si prstem do dlaně.
8
Přes svůj postoj ke zvířatům, Kambodža patří k zemím s nejvyšší mírou deforestace a to v průměru 2000 km² lesa za rok.
9
Kambodža měnila svůj název při každé změně vedení státu. Od roku 1993 se však název dosud nezměnil a Kambodža je tak dodnes Kambodžským královstvím.
10
Jak vypadá kambodžská dálnice? Může to být klidně i prašná cesta.