Skip to main content

Levné letenky Ponta Delgada (Azory)

Akční letenky do Města Ponta Delgada

Zajímavosti o Městě Ponta Delgada

Lákají vás krásná ale netradiční místa, chcete se vyhnout davům turistů a nechce se vám cestovat přes polovinu zeměkoule? Odpověď zní: Azory. Místní je přezdívají Havají Atlantiku.

Jde o devět ostrovů ležících 1300 kilometrů od pevniny patřících do územního celku Portugalska. Černá barva písku, tmavé vulkanické útesy a vlnami Atlantiku ošlehané pláže naštěstí nelákají každého, a proto toto unikátní místo nezná pojem masový turismus.

Pokud milujete turistiku, koupání a klid od rušných míst, Azory doporučujeme všemi deseti. Je to místo, kde můžete sledovat život velryb, podnikat dobrodružné plavby lodí, vylézt na nádherné sopečné kopce a objevovat kaňony, surfovat a dělat všechny vodní sporty, které na světě existují. Možná i na chvíli zapomenete, že jste stále v Evropě.

Levné letenky na Azory lze nejčastěji rezervovat z Budapešti, Prahy, ale i Vídně. Přímý let na Azory z našich končin neexistuje, ale poměrně komfortně lze letět s jedním přestupem z Lisabonu s aerolinkami TAP Air Portugal. Mezinárodní letiště se nachází v Ponta Delgada.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Azorských ostrovech

Cestovní doklady do Portugalska

Při cestování do Portugalska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Počasí na Azorských ostrovech

Portugalsko ležící na jihozápadě evropské pevniny, omývané Atlantickým oceánem je zemí, kde můžete strávit krásnou slunnou dovolenou u moře téměř po celý rok. Pobřežní oblasti Portugalska mají středomořské klima s teplými léty. Extrémní horka však nehrozí, protože je mírní neustálý vánek přicházející od Atlantiku. Zimy jsou zase mírné a přinášejí dešťové srážky. Počasí výrazně ovlivňuje Golfský proud, Atlantský oceán a Středozemní moře.

Azory mají mírné, velmi příjemné vlhké podnebí. Řadí se mezi subtropické ostrovy, které si právě v Atlantiku vysloužili pověst stabilního jarního počasí, kde denní teploty kolísají kolem 20-ti stupňů Celsia. Azory tedy právem nesou pojmenování: ostrovy věčného jara.

Ceny na Azorských ostrovech

Národní měnou je euro, peníze tedy před cestou zaměňovat musíte. Hledáte hotel v Ponta Delgada? Ubytování zde můžete najít i za 20 EUR osoba / noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Pokud se rozhodnete prozkoumat Azory autem, doporučujeme ho půjčit v předstihu už přímo u letiště. Auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

Aktuální čas na Azorských ostrovech

Na Azorách je o dvě hodiny méně než v České republice.

Tipy, co vidět na Azorských ostrovech

10 zajímavostí o Azorách

1
Ostrovy vulkanického původu jsou součástí Středoatlantického hřbetu, nejdelšího pohoří na Zemi, které se nachází pod hladinou Atlantiku
2
Téměř všechny živočichy, které dnes na ostrovech najdete, sem přivezli Portugalci
3
Každý z devíti hlavních ostrovů Azor má kromě oficiálního pojmenování i svou barevnou přezdívku
4
Sopka Sete Cidades je jedním z nejkrásnějších míst celých Azor. Jde o snad nejaktivnější sopku oblasti, jejíž vrchol tvoří 5 km široká kaldera s okrajovými stěnami vysokými více než 500 metrů
5
Na Azorech můžete najít nejstarší čajovou plantáž v Evropě
6
Azory patří mezi tzv. nejvzdálenější regiony Evropské unie
7
Teplo Země zde využívají k přípravě pokrmu zvaného cozido nas Caldeiras. Jde o směs několika druhů masa a zeleniny, která se s využitím geotermální energie vaří přibližně 7 hodin
8
Azory patří mezi nejlepší místa na pozorování delfínů a velryb a to nejen v Evropě, ale na celém světě
9
Azory mají sice prezidenta i hlavní město, ale formálně spadají pod Portugalsko
10
Hotel Monte Palace s 88 pokoji, restaurací, nočním klubem, kadeřnictvím, vlastní bankou, již od roku 1989 nepřivítal žádného hosta. Je pouze zchátralou atrakcí