Skip to main content

Levné letenky San José

Akční letenky do Města San Jose

Zajímavosti o Městě San Jose

Hlavní a největší město Kostariky je sídlem vlády a významným dopravním uzlem celé země. Rozkládá se v nadmořské výšce 1 161 m v srdci rozsáhlého údolí Meseta Central. Podnebí je po celý rok velmi ustálené s průměrnou teplotou kolem 25 ° C a srážkami 1 800 mm ročně.

Hlavní město je mimo jiné plné zajímavých muzeí a nádherných parků, kde budete hledat útočiště v případě, že se budete chtít ochladit. San José se řadí mezi nejmladší města Latinské Ameriky. Založili ho v roce 1737 na příkaz španělské správní rady.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kostarice

Víza a cestovní doklady do Kostariky

Podmínkou vstupu do země je cestovní pas platný minimálně 3 měsíce ode dne vstupu do země, dostatečné finanční prostředky na celou dobu pobytu a zpáteční letenka.

Počasí v Kostarice

Kostarika je místem, kde najdete teplé sluneční paprsky i během zimního období Teploty jsou vysoké po celý rok a to zejména na pobřeží Tichého oceánu a Karibského moře. Neklesají pod příjemných 23 ºC, ale mohou se vyšplhat až nad 30 ° C. Země je blízko rovníku, klidně můžeme její podnební pásmo označit za tropické. Ale má mnoho mikroklimat, které jsou odlišené v různých nadmořských výškách. Pobřežní oblasti a roviny mají horké teploty během celého roku, města a kopcovité části zase mírné.

V hornatých částech, v nadmořské výšce nad 3000 metrů může teplota v zimním období dosahovat bodu mrazu. Kostarika má dvě období a to období sucha a období dešťů. Období sucha trvá od prosince do dubna a období dešťů od května do listopadu. V každé oblasti se však tato období projevují jinak. Nejteplejšími měsíci jsou březen, duben, květen a červen s průměrnou maximální teplotou 25 ° C.

Ceny v Kostarice

Měnou je Kostarický colón. Kostarika je z pohledu ostatních zemí Centrální Ameriky považována za dražší krajinu. Za potraviny, jídlo v restauraci a služby si připlatíte o 20 - 30 % více, než v ostatních sousedních zemích.Za láhev vody zaplatíte asi 50 Kč, jídlo v restauraci vyjde na osobu přibližně 350 Kč.

Ceny ubytování v Kostarice si můžete zkontrolovat také na stránce Pelikána.

Aktuální čas v Kostarice

V Kostarice je o 7 hodin méně, než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Kostariky

Při cestování do Kostariky se nevyžaduje žádné povinné očkování. Pokud se chystáte do deštných pralesů, připravte si kvalitní repelenty a dlouhé oblečení - v těchto místech se může ojediněle vyskytovat malárie a horečka dengue.

Tipy, co vidět a zažít v Kostarice

10 zajímavostí o Kostarice

1
Kostarika byla objevena v roce 1502 výpravou Kryštofa Kolumba
2
Kostarika je nejbezpečnější země Střední Ameriky
3
Vulkán Poás (2701 m.n.m) se nachází poblíž hlavního
4
Po dobu španělské nadvlády byla Kostarika součástí guatemalského generálního kapitanátu
5
Čtvrtinu země tvoří přírodní rezervace a národní parky
6
Armáda Kostariky byla rozpuštěna ještě v roce 1948
7
Costa Rica ve španělštině znamená "bohaté pobřeží"
8
Země se považuje za mimořádně bezpečnou a mírumulovnou. Možná i proto jeden z prezidentů, Oscar Arias, získal Nobelovu cenu za mír
9
Země investuje peníze zejména do gramotnosti obyvatel, ta dosahuje až 96%
10
Kostaričané sami sebe nazývají Ticos