Skip to main content

Levné letenky Německo

Akční letenky do Německa

Zajímavosti o Německu

Od pulzujících měst s bláznivým nočním životem, přes regiony s přímo nedotčenou přírodou, špičkový fotbal, výborné jídlo až a kus jedinečné historie. Německo je plné skvělých míst a nejraději na nich máme, že každé je úplně jiné. Romantické zámky, industriální památky, tajemné parky a zahrady, divoká a nedotčená příroda. Německo má něco pro každého.

Berlín, Kolín nad Rýnem, Frankfurt, Mnichov, Düsseldorf. Pokud hledáte levné letenky do Německa, na této stránce najdete vždy ty s nejlepší cenovkou a s odletem z nejbližších letišť.

Více Zobrazit méně

TOP města v Německu

Berlín

Berlín je považován za jednu z nejzelenějších metropolí Evropy. Kreativní srdce Německa se hrdě rozkládá na březích řeky Sprévy, které propojuje více mostů, než najdete v třeba v samotných Benátkách. Město plné kontrastů - láká tak milovníky historie, stejně tak i fanoušky netradiční zábavy. Zbytky berlínské zdi v East Side Gallery vám připomenou historii studené války.

V noci tu však uslyšíte hlasitou hudbu ozývající se z nedalekých industriálních budov, kde právě probíhá nějaká divoká oslava. Na jedné straně vás v Berlíně ohromí obrovské historické budovy či majestátní Muzejní ostrov, na druhé straně zde uvidíte množství alternativních lidí, kteří si popíjejí organickou kávičku v trendy čtvrtích jako Kreuzberg či Friedrichshain. K tomu přidejte šmrnc hipsterů a kořenité exotiky, kterou dýchá rozkvétající turecká čtvrť Neukölln, a pochopíte, že v Berlíně prostě není čas na nudu.

Berlín je mimořádně oblíbený také v očích Čechů. Levné letenky do Berlína koupíte přímo z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Let je přímý a trvá jednu hodinu a 15 minut. Přímé lety za výhodné ceny však koupíte i z Vídně.

Kromě společnosti Ryanair nejčastěji létají Češi do Berlína i se společnostmi Air Berlin a Easyjet. Ryanair a Easyjet létající na letiště Berlin Schönefeld Airport. Hlavním letištěm společnosti Air Berlin je Berlin Tegel Airport.

Frankfurt

Frankfurt nad Mohanem se nachází na jihu německého Hesenska. Lesk oceli, skla a betonu oslní už zdaleka. Frankfurt je totiž zcela jiný než běžná německá města. Finanční centrum Evropy, jedna z největších burz světa a významný dopravní uzel, demonstruje své výsadní postavení honosnými mrakodrapy. Právě díky mrakodrapům a poloze na řece Mohan si Frankfurt vysloužil přezdívku Mainhattan.

Přestože město voní skutečně obrovskými penězi, Frankfurt si místy zachoval tradiční šarm, zejména v podobě starých lokálů, ve kterých můžete okusit tradiční jídla. Najdete zde i množství muzeí a parků. Při prodlouženém víkendu ve městě jistě oceníte i to, že Frankfurt není zaplaven turisty jako jiné známé německé destinace.

Frankfurt je často navštěvován i našinci. Levné letenky do Frankfurtu nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou obvykle buď přímé, nebo s jedním přestupem. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně jeden a půl hodiny. Lety do Frankfurtu provozují z výše uvedených odletových míst obvykle letecké společnosti Lufthansa, Austrian Airlines, Wizz Air, Swiss International Air Lines a LOT.

Z našich končin do Frankfurtu létá na letiště Frankfurt International Airport, které je vzdáleno přibližně 12 km od města, jakož i na letiště Frankfurt Hahn, které je vzdáleno okolo 120 km od Frankfurtu.

Užitečné info o Německu

Cestovní doklady do Německa

Při cestování do Německa vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Počasí v Německu

Německo leží v oblasti západoevropského mírného a vlhkého podnebí s projevujícími se vlivy kontinentálního podnebí následkem větší vzdálenosti východních částí od oceánu. Jaro je tady krátké, léto teplé, při pobřeží je v létě relativně chladnější než ve vnitrozemí. Zimy jsou dlouhé a chladné.

Ceny v Německu

Ceny v Německu a zejména ve velkoměstech jako Berlín či Mnichov lze považovat za vyšší než je evropský průměr. Káva vás vyjde na dvě eura, pivo na tři. Za oběd resp. večeři pro dva zaplatíte v průměru čtyřicet eur.

Ubytování v německých městech, ale i venkově je mimořádně pestré. Můžete si vybírat ze široké nabídky luxusních hotelů, ale i levných ubytoven či apartmánů. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat přímo na stránce Pelikána.

Městskou hromadnou dopravu ve větších městech tvoří zejména metro a vlakové dráhy, autobusy a tramvaje. Pokud si chcete půjčit auto a prozkoumat Německo na vlastní pěst, můžete tak učinit již od pár desítek eur.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Německu

V Německu je stejný čas, jako v ČR.

10 zajímavostí o Něměcku

1
Němcům patří druhé místo na světě v konzumaci piva na obyvatele
2
Německo disponuje největším počtem zoologických zahrad na světě, je jich až 400
3
Berlín je devětkrát větší než Paříž a má více mostů než Benátky
4
První magazín na světě vyšel v Německu v roce 1663
5
V Německu je nezákonné pokud vám na dálnici dojde benzín
6
První Oktoberfest byla svatební slavnost bavorského prince Ludwiga
7
Německo v roce 1916 přijalo letní čas spolu s Rakouskem a zařadilo se tak mezi první země na světě s tímto časem
8
Hamburgery dostaly své jméno po městě Hamburk, v Německu
9
S 81 milionům obyvatel, má Německo největší populaci v Evropské unii.
10
V německém městečku Ulm se nachází nejvyšší katedrála na světě