Skip to main content

Levné letenky Trincomalee

Akční letenky do Colomba

Zajímavosti o Colombu

O městečku Trincomalee se traduje, že jeho součástí je vůbec ten nejlepší přístav na světě. Jeho úctyhodná hloubka a rozloha dokáže pojmout nejen rybářské bary místních starousedlíků, ale i obří nákladní lodě i honosné jachty multimilionářů. Město Trincomalee je velmi oblíbené pro směs kultur, která sem přinesla množství nového.

Mezi nejnavštěvovanější místa Trincomalee patří zdejší přístav přezdívaný také Nizozemská zátoka (Dutch Bay), nejoblíbenější činností je procházka kolem nádrže Dhobi, turisticky zajímavá pevnost Frederick, Chrám Koneswaram a nakonec nejdůležitější - východní pobřeží, kde najdete jedny z nejkrásnějších pláží na Srí Lance. Mezi ty nejvychytanější pláže východního pobřeží patří Uppuveli a Nilaveli a oblíbený je i rybolov v Manyaweliské mělčině. Pokud se na východní pobřeží vydátev letních měsících, uděláte dobře. Každý, kdo navštíví Srí Lanku v letních měsících, vám potvrdí, že nejkrásnější pláže této úžasné země se nacházejí právě na východě, v oblastech Nilaveli, Passikudah a Kalkudah. To, že tam nejezdí tolik turistů má v podstatě dvě příčiny.

Tou první je poměrně velká vzdálenost - z letiště na západě je potřeba počítat s delším přesunem na východ, letoviska na jihozápadě jsou vzdáleny maximálně dvě či tři hodiny, v případě východní části je to přibližně jednou tolik. Nakonec, v hlavní sezóně, tedy od listopadu až do března, panuje právě na východě monzunové počasí, které deštěm a rozbouřeným mořem dokáže poznamenat zážitek z vaší dovolené. Nic z toho se však neděje v létě, právě naopak, mezi dubnem a zářím zde zažijete parádní exotickou dovolenou, se vším všudy.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Srí Lance

Tipy, co vidět na Srí Lance

10 zajímavostí o Srí Lance

1
Srí Lanku kolonizovali Portugalci (1505), Nizozemci (1658) a Britové (1796), samostatnost nabyly až v roce 1948.
2
Nejstarší strom na světě se nachází na Srí Lance, odhaduje se, že ho zasadili ještě před 2000 lety.
3
V roce 2016 se podařilo zemi snížit riziko malárie na 0%. A přitom v 20. století patřila mezi země s nejvyšším počtem nakažených lidí.
4
Nejvyšší vrchol Srí Lanky, Adam 's peek, je považován za jedno z nejposvátnějších míst ostrova. Buddhisté, hinduisté, muslimové, ale i křesťané tvrdí, že stopy na vrcholu jsou stopami jejich Boha.
5
Srí Lanka je čtvrtý největší producent a třetí největší vývozce čajů na světě.
6
Srí Lanka se ještě před 50 lety volala Cejlon. Slovíčko pochází ze slova Ceilao, resp. názvu země pod prvními koloniálními vládci ostrova z Portugalska. Srí Lanka změnila svůj název až ve chvíli, kdy se stala republikou v roce 1972.
7
Srí Lanka je první zemí, která na post premiéra parlamentu jmenovala ženu.
8
Hinduisté věří, že Srí Lanka byla kdysi propojena s pevninou.
9
Při ničivé vlně v roce 2004 zemřelo přes 30 tisíc lidí. Šokující bylo zjištění, že všechna zvířata příchod tsunami předpověděla a ještě hodinu předtím, než vlna udeřila, mnohé z nich utekli do vnitrozemí.
10
Americký raper Akon dostal doživotní zákaz vstupu na Srí Lanku. V roce 2010 totiž v jednom ze svých klipů pařil přímo pod sochou Buddhy. To vyvolalo masivní protesty v hlavním městě.