Skip to main content

Levné letenky Turku

Akční letenky do Turku

Zajímavosti o Turku

Věděli jste, že město Turku bylo založeno ve třináctém století a je nejstarším finským městem? Už jen proto si zaslouží vaši návštěvu.

V dobách, kdy Finsko patřilo pod nadvládu Švédska, bylo Turku hlavním městem Finska až do roku 1812. Ruský car se totiž obával malé vzdálenosti od Švédska, a proto raději ustanovil hlavním městem Helsinky. Krátce na to, jak bylo městu Turku odňat statut hlavního města, byla zničena většina budov při velkém požáru. Obnovy se ujal známý architekt Johann Karl Ludwig Engel, který vybudoval podobu Turku, jakou známe dnes.

Turku je dnes jedním z nejživějších měst ve Finsku. Žije zde množství mladých lidí, protože zde najdete až tři velké univerzity (mimochodem jedna je z nich je nejstarší ve Finsku) a koná se zde velké množství společenských a kulturních akcí. Zajímavostí je, že v Turku žije jedna z největších švédsky mluvících skupin Finů.

Levné letenky do Turku lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Turku zabezpečuje společnost Wizz Air z nedalekého Krakova. S jedním přestupem lze do Turku letět se společnostmi Airbaltic, Austrian Airlines či SAS.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Finsku

Cestovní doklady do Finska

Pro vstup do Finska vám stačí platný pas nebo občanský průkaz ve formě ID karty. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Cestovní doklad musí být platný při vstupu a výstupu ze země.

Počasí ve Finsku

Finsko je známé mírnějším, kontinentálním podnebím na jihu a velmi chladným a mrazivým, subarktickým podnebím na severu, v oblasti Laponska. Zima je ve Finsku nejdelším obdobím v roce a doprovází ji bohaté sněžení. Teploty klesají hluboko pod bod mrazu. Léta jsou krátká (červen - červenec), ale i tak je příjemně a slunečně. Ideální čas na návštěvu Finska je červenec s maximální průměrnou teplotou 21º stupňů Celsia.

Ceny ve Finsku

Národní měnou je euro, peníze tedy před cestou zaměňovat musíte. Hledáte hotel v Rovaniemi? Ubytovací kapacity mohou být zejména během zimy a léta vytížené. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán .

Zdraví a očkování před cestou do Finska

Finsko nevyžaduje pro vstup do země žádné povinné očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas ve Finsku

Ve Finsku je o hodinu více než v České republice

Tipy, co vidět v Turku

10 faktů o Finsku

1
Vedle finštiny je ve Finsku úředním jazykem i švédština.
2
Finsko se někdy nazývá také "země půlnočního slunce". Během letních měsíců na severu Finska Slunce nezapadá. Přesně opačně je to během zimy, kdy Slunce vůbec nevychází.
3
Ve Finsku až do 8 třídy základní školy učitelé neznámkují žáky.
4
Lodní a doprava je zde mimořádně rozvinutá. Najdete zde více než 11 000 míst na zakotvení lodě.
5
Finsko je rájem mnoha zvláštních soutěží, jakými jsou například hod mobilním telefonem, hraní na imaginární kytaru či nošením manželky.
6
Hlavní město Helsinki se rozkládá na pevnině a na více než 300 ostrovech
7
Finsko má více než 180 tisíc jezer.
8
Mobilní telefon Nokia byl vymyšlen ve finském městě Espoo.
9
Od roku 2010 se slaví ve Finsku každý rok Den neúspěchu. Tento připadá na 13. říjen a jeho smyslem je poučit se z předchozích chyb a už je neopakovat.
10
Finové zkonzumují nejvíce kávy na jednoho obyvatele. Ročně připadne na jednoho obyvatele až okolo 12 kg kávy, což je přibližně 10 šálků denně. Pro srovnání - v Anglii vypije ročně průměrný Angličan 2,8 kg kávy.