Skip to main content

Levné letenky Faerské ostrovy

Akční letenky na Faerské Ostrovy

Zajímavosti o Faerských Ostrovech

Faerské ostrovy nepatří mezi nejnavštěvovanější destinace. Svou roli v tom hraje i to, že si žijí ve stínu turisticky mnohem více navštěvovanějšího Islandu. Je to však velká škoda, protože se vůbec nejedná o místo, které by bylo o něco méně zajímavé.

Faerské ostrovy mají dlouhou historii, která se píše již více než 3 000 let před naším letopočtem, kdy byly poprvé osídleny. Za tu dobu se zde mimo jiné vystřídali i Vikingové. Dnes ostrovy patří pod Dánsko, i když si do velké míry zachovávají svou vlastní autonomii, o čemž svědčí i vlastní vlajka.

Levné letenky na Faerské ostrovy si můžete rezervovat z Vídně i z Prahy. Přímý let z Prahy zajišťuje skandinávská letecká společnost SAS. S jedním přestupem lze komfortně létat i s aerolinkami Austrian Airlines, případně dvěma přestupy se společnostmi LOT, Lufthansa, SWISS, či Airbaltic. Průměrná délka letu na Faerské ostrovy je osm hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Faerských ostrovech

Cestovní doklady na Faerské ostrovy

Faerské ostrovy jsou autonomním regionem patřícím Dánskému království, proto i zde, stejně jako v celé EU, platí pro občany ČR předpisy o volném pohybu občanů platné v EU. Avšak pro vstup do země budete potřebovat cestovní pas.

Počasí na Faerských ostrovech

Podnebí ostrovů je atlantické, nestálé a bouřlivé. Počasí na ostrovech je tedy přímořské a velmi proměnlivé. Zásadní ráz počasí nejvíce ovlivňuje Golfský proud. Přístavy v zimě nikdy nezamrzají a zimy jsou mírné. Průměrná teplota se pohybuje od 3 °C v zimě a do 11 °C v létě. Na Faerských ostrovech je v průměru 283 dešťových dní do roka. Průměrný roční úhrn srážek je 1 501 mm, sněhové srážky jsou na ostrovech malé. Průměrná rychlost větru je 7 m / s.

Faerské ostrovy Počasí

Ceny na Faerských ostrovech

Měnou je, stejně jako v Dánsku, dánská koruna (DKK). Setkat se zde ale můžete i Faerskou Kornou, jejíž hodnota je ale totožná s dánskou korunou. Obě platidla jsou akceptována stejně. Při odchodu ze země byste si však měli všechny faerské koruny zaměnit na jinou měnu, protože banky mimo Dánska tuto měnu většinou neznají.

Před nákupem je potřeba si uvědomit, že většina zboží se na Faerské ostrovy dováží, a tudíž je všechno relativně drahé. Za typickou Faerskou specialitu skládající se ze sušeného jehněčího masa, sušených ryb a velrybího tuku zaplatíte okolo 110 DKK (15 eur, 385 CZK). Ceny za ubytování se v různých hotelech liší jen velmi málo a pohybují se od 200 DKK (27 eur, 692 CZK) za noc.

Hledáte hotel na Faerských ostrovech? V obrovské nabídce je velmi jednoduché se ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme Vám tak udělat hned u letiště, případně si ho můžete rezervovat přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou na Faerské ostrovy

Nejsou povinna žádná očkování

Aktuální čas Faerské ostrovy

Na Faerských ostrovech je o hodinu méně, jako v České republice.

Tipy, co vidět na Faerských ostrovech

10 zajímavostí o Faerských ostrovech

1
18 ostrovů, připomínajících tvar hrotu obráceného špičkou k jihu, je neobydlený pouze jeden, a to Lítla Dímun.
2
Helikoptéry, provozované domácími Atlantic Airways, patří na ostrovech k běžným způsobům dopravy. Jsou cenově dostupné a zajišťují pravidelné spojení s odlehlými a méně přístupnými místy na ostrovech.
3
Žádné místo na Faerských ostrovech není od moře vzdáleno více než 5 kilometrů.
4
Typickým znakem faerských domů je travnatá střecha, která měla odolávat vrtochům tamního počasí. O její údržbu se v minulosti staraly výlučně ovce.
5
Konzumování alkoholu je na ostrovech povoleno teprve od roku 1992.
6
Až 97,4 % faerských domácností je vybaveno bezdrátovým internetem.
7
Populaci tvoří v současnosti přes 50 tisíc lidí, což však ani náhodou není na celkový počet ovcí, které se na ostrovech nacházejí. Pro srovnání – ovcí je tam přibližně 70 tisíc.
8
Faerské ostrovy nejsou členem Evropské unie, i přesto, že Dánsko je součástí tohoto seskupení.
9
Jedná se o jednu z nejbezpečnějších zemí na světě, která nemá vězení. Kriminalita na ostrovech je nízká. Svědčí o tom i zvyk, nechávat na benzínové pumpě osamocená nastartovaná auta.
10
Číslo na premiéra země je společné a dostupné a najdete ho v telefonním seznamu.