Skip to main content

Levné letenky Gan Island

Akční letenky na Gan Island

Zajímavosti o Gan Islandu

Gan se nachází na nejjižnějším cípu atolu Addu a zároveň jde o nejjižnější část Malediv. Je o něco větší, než jsme na Maledivách zvyklí. Název pochází z pradávného slovíčka Grama, což v překladu znamená vesnička. Ubytování lze rezervovat už od 40 eur na noc v guesthousech nebo v hotelu od 50 eur na noc.

Hledáte levnou letenku na Gan Island? Z našich končin se tam lze nejlépe dopravit v kombinaci letenek společností Qatar Airways a Srilankan Airlines. Na Maledivy se z našich končin bez přestupu nedostanete. Letět však můžete z Prahy či Vídně, často až se dvěma přestupy.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Maldivách

Víza na Maldivy

Na Maledivy potřebujete mít platný cestovní pas a jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po datu návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. Víza nejsou nutné, pokud vaše dovolená nepřesáhne dobu 30 dní - potřebujete zpáteční cestovní doklad a dostatečné množství finančních prostředků (100 USD + 50 USD na osobu / každý den pobytu).

Na letišti je při třeba uhradit speciální odletovou daň ve výši 25 USD. Platba je povinná pro všechny dospělé osoby. Platí se na letišti v Male v hotovosti nebo kartou. Po zaplacení cestující dostane dva ústřižky - pro sebe a do palubního lístku. Některé letecké společnosti poplatek již zahrnují do ceny letenky.

Podnikatelé a novináři žádají o tzv. "Business visa" pro maximální délku pobytu 90 dní. Na sportovce a dobrovolníky se vztahují "Special visa".

• Tourist visa - bezplatně (do 30 dní), 750 MVR (do 90 dnů)

• Business a "Special visa" - 750 MVR (do 90 dnů)

Počasí na Maldivách

Maldivy jsou celoroční destinace, která má poměrně vysoké a stabilní teploty. Na Maldivách se střídají jen dvě roční období - období sucha a období dešťů. Nic to však nemění na faktu, že teploty jsou celoročně okolo 30 až 32 stupňů Celsia a v noci 24 až 27 stupňů. Koupání je velmi příjemné s průměrnou teplotou moře 28 ° C. Typická je vysoká vlhkost vzduchu.

Hlavní sezóna na Maldivách? Období sucha začíná na konci listopadu, kdy vrcholí příliv severovýchodního monzunu, který zároveň přináší spoustu suchého počasí a ještě více slunce. Tato fáze trvá až do začátku dubna. Odborníci doporučují vybrat se na dovolenou, když u nás zuří největší zima - to znamená - mezi koncem prosince a koncem dubna. Tehdy se teploty na Maldivách drží vysoko nad úrovní 25ºC s přibližně 8 hodinami slunečního svitu.

Změny v počasí na Maldivách jsou minimální a jsou spojeny pouze s monzunovým deštěm. Ty trvají přibližně od dubna do prosince, ale to vůbec není důvod k obavám. Deště jsou většinou krátké, ale velmi intenzivní, což může být ve vyšších teplotách příjemným osvěžením. Důležitá věc je, že Maldivy jsou při rovníku, a proto je podnebí tropické se slunečními paprsky během celého roku. Největší množství srážek padne od května do října.

MALDIVES POČASÍ

Ceny na Maldivách

Výměnou peněz za místní měnu se netřeba trápit. V zemi se běžně (i na trzích) kromě místní měny platí americkými dolary. Některé turistické resorty akceptují kromě USD i EUR a GBP, a běžně i zahraniční platební karty.

Bankomaty jsou dostupné ve většině země, při výběru může být účtován poplatek za výběr z mezinárodní karty. Hotely a restaurace umožňují platby kartou.

Banky jsou ve většině případů otevřeny od neděle do čtvrtka (víkend spadá na pátek a sobotu), pracovní doba je různá mezi 7:30-17:00.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou na Maldivy

Při cestování na Maldivy nejsou vyžadovány žádné očkování. Je však třeba upozornit, že lékařská péče je na relativně nízké úrovni a náročnější zákroky se v zemi neprovádějí. Turisté si za lékařské ošetření musí zaplatit a poplatky jsou poměrně drahé. Proto je vhodné uzavřít před cestou zdravotní pojištění.

Aktuální čas Maldivách

Časový posun je +4 hodiny oproti zimnímu středoevropskému času, +3 hodiny oproti letnímu.

Tipy, co vidět na Maldivách

10 zajímavostí o Maldivách

1
1192 ostrovů. Přesně tolik jich patří do souostroví Maldiv. Zajímavé však je, že jen 200 je obydlených
2
Na Maldivách se střídají jen dvě roční období - období sucha a období dešťů. Nic to však nemění na faktu, že teploty jsou celoročně okolo 30 až 32 stupňů Celsia a v noci 24 až 27 stupňů Celsia.
3
Maldivská vláda zřídila speciální fond na nákup nové země. Z těchto peněz by financovala nový domov pro lidi, kterým by moře jednou vzalo jejich příbytky.
4
Maldivské resorty jsou nuceny vyrábět si pitnou vodu z moře. I když je tento způsob náročný a extrémně drahý, je to levnější než dovážet pitnou vodu z pevniny.
5
Na Maldivách proběhlo první setkání vládních představitelů pod mořskou hladinou na světě. Cílem bylo poukázat na problémy s globálním oteplováním, které trápí nejen krajinu, ale celý svět.
6
Přísný zákaz dovozu a vývozu alkoholu. Takže pokud si s sebou chcete vzít tu výbornou whisky, což doma schováváte, raději si to rozmyslete.
7
Maldivy se pomalu ztrácejí pod hladinu moře. Zatím není jasné kdy, ale za pár desítek let to bude reálný problém. Dnes již víme, že zvednutí mořské hladiny o jeden metr by mělo fatální následky.
8
Dovolená na Maldivách je považována za nejbezpečnější na světě. I v případě nepokojů v hlavním městě jsou ostrovní resorty extrémně bezpečné a žijí si svůj vlastní klidný život
9
Maldivy jsou islámská země a na mnoha plážích je zakázáno chodit v bikinách. Hotelové resorty však mají v tomto případě výjimku. Také platí, že dny pracovního klidu jsou pátek a sobota.
10
Na závěr něco, co se týká pouze nás Čechů. Věděli jste, že název Maledivy není gramaticky správný? Správně jsou Maldivy.