Skip to main content

Levné letenky Tahiti

Akční letenky na Tahiti

Zajímavosti o Tahiti

Tahiti je tropická idyla uprostřed Tichého oceánu. Když pomyslíme na Francouzskou Polynésii, většina z nás si představí kýčovité pláže se sychravo bílým pískem a dřevěné domky na vodě s dramatickou siluetou hory Orohena za nimi.

A pohlednicová představa je zčásti i pravdivá, pokud existuje na světě něco jako opravdový ráj, hledat bychom ho měli právě zde, což však ale mnozí cestovatelé nevědí, je to, že Tahiti není destinace nekonečných bílých pláží, ale právě naopak, jeho pobřeží je většinou černé. Tahiti je srdcem Francouzské Polynésie, kde se mixují kultury okolních ostrovů, a které se setkávají v usměvavý hlavním městě Pape'ete.

Probouzíte se v dřevěné vile nad lagunou a na snídani si vám s vlasy pohrává tropický větřík vanoucí od moře. Vysněný zážitek, po kterém toužíme všichni. Ubytování v domečku nad vodou je pro Tahiti typické. Nakonec právě Francouzská Polynésie byla první, která tento typ ubytování začala používat.

Je těžké uvěřit, ale ostrovy Francouzské Polynésie jsou stejně krásné pod mořem jako nad ní. Pokud je pro vás šnorchlování a klasické potápění to pravé ořechové, Tahiti a jeho okolí jsou snad nejlepším místem pro tento sport. Pokud jste v tomto sportu nováček, začněte na ostrově Rangiroa, který je podle mnohých nejlepším místem na zemi pro šnorchlování a potápění.

Všechny ze 118 ostrovů a atolů Francouzské Polynésie jsou objímány unikátním podmořským světem. V těsné blízkosti břehů žije více než 800 druhů ryb, které se schovávají v korálových útesech jen pár metrů od pláže. Pod hladinou hledejte potopené lodě, azurové laguny, delfíny i manty obrovské.

Tahiti se nachází na Společenských ostrovech, souostroví kam patří i ostrovy Bora Bora, Raiatea, Taha'a, Huahine aMoorea.

Idea, vlézt do moře tam, kde najdete nejvíce žraloků, zaplavat si s nimi a nakrmit je, vznikla na nedaleké Bora Bora. Dnes je plavání se žraloky jeden z nejextravagantnějších zážitků, jaké nabízejí lokální cestovní kanceláře v Jižním Pacifiku. Za půldenní výlet zaplatíte přibližně 70 eur - a ve vodě samozřejmě nejste sami, plavání se žraloky je povoleno pouze se zkušeným potápěčem.

Ano, když člověk pomyslí na Tahiti, ihned ho napadnou pláže, palmy a oceán široko daleko kolem. Největší části ostrova však dominují hory, a ze všech je nejvíce populární Mount Aorai - třetí nejvyšší vrch Tahiti. Ke špici ve výšce 2066 metrů vede cesta, kterou místní nazývají "přechodem k ďáblovu vrchu." Cesta na vrchol je náročná a prý každý jeden krůček může být váš poslední, se zkušeným průvodcem a špetkou odvahy se ale ničeho nemusíte bát a odměnou za vaši statečnost je výhled z ptačí perspektivy na ostrově na konci světa.

Z našich končin se tam můžete nejlépe dopravit z Prahy a Vídně, ale přímé letecké spojení samozřejmě neexistuje. Letět můžete se dvěma či třemi leteckými společnostmi, nejčastěji se kombinují aerolinky jako Aeroflot, Austrian Airlines, Air New Zealand, Thai Airways, Air France, British Airways, Emirates, Lufthansa a samozřejmě nesmí chybět Air Tahiti Nui.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Tahiti

Víza na Tahiti

Na vstup na ostrov Tahiti potřebujete cestovní pas, přičemž jeho platnost nesmí být kratší než 6 měsíců od vstupu do země. Občané EU mohou zůstat v zemi bez víz do tří měsíců. Kromě občanů Francie a místních obyvatel musí mít všichni návštěvníci zpáteční letenku.

Počasí na Tahiti

Hlavní sezóna resp. zimní období sucha trvá od května do října, kdy je chladněji a méně prší. Teploty stoupají během letního období dešťů (listopad - duben). V létě vlhkost vzduchu stoupá, je zataženo a často prší. Bouřky jsou silné a deště trvající několik dní nejsou neobvyklé. Průměrná teplota během celého roku je 27 ° C, teplota moře kolem 26 ° C v zimním období, v létě je o něco vyšší.

PAPEETE Počasí

Ceny na Tahiti

Měna na Tahiti je francouzský pacifický frank. Některé turistické resorty akceptují kromě USD i EUR a GBP, a běžně i zahraniční platební karty.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou na Tahiti

Při cestovaní na Tahiti nejsou vyžadované žádné očkování.Zdravotní zařízení je zde na dobré úrovni. Na ostrově jsou dvě nemocnice a několik soukromých klinik, které zabezpečují zdravotní služby 24 hodin.

Aktuální čas na Tahiti

Časový posun je -11 hodin oproti středoevropskému času, takže na Tahiti je o jedenáct hodin méně, než v Česku.

Tipy, co vidět na Tahiti

10 zajímavostí o Tahiti

1
Tahiti je ostrov Francouzské Polynésie. Ta se skládá z 118 ostrovů a atolů rozložených na pěti souostrovích. Celé souostroví se rozprostírá na ploše 4 000 000 km2, což je ekvivalentní velikost Evropy!
2
I běžný hotel v Las Vegas má více pokojů než najdete na všech 118 ostrovech Francouzské Polynésie dohromady.
3
Žádný jedovatý hmyz, či had. Pokud se bojíte projít džunglí na Tahiti, možná vás potěšíme. Neexistují zde žádní jedovatí hadi, ani životu nebezpečný hmyz.
4
Pojmenování tetování vzniklo ve Francouzské Polynésii. Od dávných dob se považovalo za znamení krásy v polynéské kultuře a v dávných dobách se slavnostně aplikovalo na tělo při dospívání. Anglické slovo "tetování" pochází z tahitského slova "tatau".
5
Více než polovina populace Tahiti je mladší než 20 let
6
Tahitská abeceda je složena z 13 písmen. Samohlásky jsou a, e, i, o, u a souhlásky f, h, m, n, p, r, t, v. I proto je Bora Bora skloňováno jako "Pora Pora", což mimochodem znamená "prvorozený".
7
Ve starobylé Francouzské Polynésii se lukostřelba považovala za posvátný sport a mohli se jí zúčastnit jen lidé s vysokou hodností. A i když byly v lukostřelbě skutečně výjimeční, luky a šípy se zde historicky nikdy nepoužili jako válečné zbraně.
8
Francouzská Polynésie mluví anglicky. Oficiální jazyk na ostrovech je Tahitský a francouzský jazyk, ale na většině ostrovů se v drtivé většině i tak mluví anglicky.
9
Tahiti neobsazují turisté. Havaj přivítá denně více turistů za den jako Tahiti za rok. Extrém, že? I je proto je to stále jedna z nejexkluzivnějších destinací na světě, kde při objevování ostrovů nikdy nebudete mít pocit, že je plná turistů.
10
Vymysleli bungalovy na vodě. První bungalov na vodě vznikl na Tahiti. Stalo se tak v 60. letech minulého století na ostrově Moorea.