Skip to main content

Levné letenky Dar Es Salaam

Akční letenky do Dar Es Salaamu

Zajímavosti o Dar Es Salaamu

Tanzanie je země nádherných přírodních scenérií a nenahraditelné fauny a flóry, ale v první řadě je to skutečná Afrika! V největším městě Tanzanie, Dar Es Sally, se zřejmě zdržíte jen chvíli - určitě si naplánujte prohlídku města s průvodcem a pak hurá poznávat to nejlepší z Tanzanie a jejího okolí. Skočte se vykoupat na ostrov hřebíčků a vanilky - Zanzibar. Vylezte na nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro. Projeďte se přes národní park Serengeti. Tanzanie je plná dobrodružství.

Afrika je magnet na milovníky přírody. Není se čemu divit. Každý den se zde odehrává jedno z nejkrásnějších přírodních divadel na světě. Stovky zvířat ve svém přirozeném prostředí, zvědaví a usměvaví domorodci a to vše v nezaměnitelném prostředí Afriky.

Tanzanii postupně začínají objevovat i Češi. Levné letenky do Dar Es Salaamu lze rezervovat i z našich končin. Z Prahy, Vídně či daleké Budapešti se můžete do Tanzanie dostat komfortně s Turkish Airlines s mezipřistáním v Istanbulu, případně s Qatar Airways s mezipřistáním v Dauhá, nebo s Emirates s jedním stopem v Dubaji. Šikovné spojení nabízejí i Ethiopian Airlines. Přímý let do Tanzanie z našich končin neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně 11 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Tanzánii

Tipy, co vidět v Tanzánii

10 zajímavostí o Tanzánii

1
V Tanzanii najdete až šestnáct národních parků
2
Měsíce červen až říjen jsou ideální pro návštěvu safari. Zvířata se totiž hromadně soustřeďují kolem napajedel a zdrojů vody, kde je méně vegetace
3
Vzhledem k blízké poloze k rovníku je Tanzanie během celého roku velmi teplá a má stejný den a noc (každých 12 hodin) jako většina východoafrických zemí
4
Najdete zde tři z celkových sedmi přírodních divů Afriky
5
Kilimandžáro se svou výškou 5 895 metrů nad hladinou moře je nejvyšším vrcholem v Africe
6
Frontman kapely Queen - Freddie Mercury - se narodil na Zanzibaru, který patří pod Tanzanii
7
Největším kmenem v Tanzanii jsou Sukumo, kteří tvoří 16% populace
8
Průzračné azurové vody Indického oceánu omývají 800 kilometrů téměř nedotčeného pobřeží
9
Masajové nevyužívají moderní výdobytky jako elektřina, mobil nebo tekoucí voda z vodovodu
10
Rekordní výstup na vrchol hory Kilimandžáro trval 5 hodin a 38 minut