Skip to main content

Levné letenky Jakarta

Akční letenky do Jakarty

Zajímavosti o Jakartě

Pro někoho jen transfer na Bali, pro někoho vstupní brána pro cestování po Indonésii. Jakarta, hlavní město Indonésie, 10 milionová metropole, jedna obrovská směs kultur, tradic, gigantických dopravních zácp a úžasných gastronomických zážitků. Nachází se na ostrově Jáva. Tolik lidí na jednom místě asi nikde jinde neuvidíte. Díky mezinárodnímu letišti Soekarno - Hatta bude s největší pravděpodobností právě Jakarta vstupní branou do vaší dovolené v Indonésii. Jen těžko najdete místo s takovou energií. Proto ji co nejlépe vnímejte všemi smysly, budete okouzleni!

Indonésie je nádherné a rozmanité místo. Je to bezpečná exotika, která slibuje skutečné dobrodružství na více než 17 000 ostrovech. Pro Evropana je levnou zemí. Samozřejmě záleží to také na tom, jakým způsobem cestujete, kde se stravujete a co od vašeho výletu očekáváte. Ale od ubytování, přes jídlo, zapůjčení surfu či skútru až po láhev alkoholu zde dáte za většinu věcí jen pár korun.

Levné letenky do Indonésie můžete rezervovat z Prahy, nebo z Vídně. Přímý let do Indonésie z našich končin neexistuje. Avšak velmi komfortně lze letět s jedním přestupem s leteckými společnostmi jako Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines či Garuda Indonesia.
Více Zobrazit méně

Užitečné info o Indonésii

Víza a cestovní doklady do Indonésie

Do Indonésie potřebujete cestovní pas. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. A ano budete potřebovat i víza. Pokud chcete navštívit Indonésii na méně než třicet dní, bude vám stačit jednoduché 30 denní vízum, které vyřídíte pohodlně po příletu přímo na letišti za několik minut. Občané ČR mají toto vízum bez poplatku. Potřebujete ale pas platný minimálně šest měsíců od příletu, kopii zpáteční letenky a dvě volné strany v pase. Toto vízum se nedá prodloužit.

V případě delší dovolené je možné požádat o 60 denní vízum na indonéské ambasádě v Praze. Kromě zmíněných podmínek je třeba přiložit i vyplněnou žádost (kterou naleznete na stránce Indonéské ambasády) s barevnou fotografií (na pas) a platnou zpáteční letenku v termínu maximálně do 60 dní od příletu do Indonésie. Za jednovstupové vízum se platí poplatek cca 50 eur a jeho vyřízení trvá oficiálně cca 24 hodin.

Počasí v Indonésii

Do Indonésie můžete klidně zamířit během celého roku. Teploty se celé měsíce pohybují na příjemných 30 ° C s dlouhými hodinami zářícího slunce. Voda v moři se svými 26º C až 29º C přímo láká na koupání. Indonésie se nachází jen 8º jižně od rovníku, což této zemi zajišťuje tropické podnebí se stabilně vysokými teplotami během celého roku.

Teploty se pohybují mezi 29 - 33º C během 12 měsíců, ale je zase výrazně cítit rozdíl mezi dvěma ročními obdobími. Tzv. období dešťů, kdy spadne největší množství srážek, trvá od listopadu do března. Vlhkost vzduchu dosahuje hodnoty až 85%. Suché období začíná v dubnu a trvá do října. Noční teplota neklesá pod 22º C.

Ceny v Indonésii

Eura si bez problémů zaměníte i na letišti v Jakartě nebo Denpasaru, měnou je indonéská rupie. V městech a turistických centrech jsou k dispozici bankomaty a stejně tak i v obchodech se dá platit kartou.

Ubytování v Indonésii je velmi různorodé a opravdu záleží jen na vás, po čem toužíte a jak chcete strávit vaši dovolenou. Najdete zde vše, od drahých krásných obrovských resortů až po levnější malé ubytovny.

Aktuální čas v Indonésii

V Indonésii je o šest hodin více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Indonésie

Očkování před návštěvou Indonésie není nutné, avšak obecně se doporučuje dát se očkovat proti břišnímu tyfu a žloutence typu A a B. Např. v resortech na Bali je však jen velmi malá šance, že se některou s těchto chorob nakazíte. Horečka Dengue se v turistických oblastech vyskytuje jen velmi málo a i tak většinou jen v období dešťů (prosinec - březen). Je však třeba se před komáry chránit a v tomto případě jsou domácí prostředky mnohem účinnější než ty co si přivezete.

Tipy, co vidět v Indonésii

10 zajímavostí o Indonésii

1
Jednotlivé ostrovy Indonésie se od sebe zásadně liší. Nejcivilizovanější Jáva je muslimská, vedlejší turistické Bali je hinduistické, východní Flores zase křesťanský
2
Zhruba polovina obyvatelstva země žije z méně než 2 dolarů na den
3
Prvním Evropanem, který navštívil Indonésii byl Marco Polo
4
Indonésie je součástí oblasti zvané Ohnivý kruh. Je to lokalita v Tichém oceánu, charakteristická častými zemětřeseními a vulkanickou činností
5
V jednom z indonéských pralesů byl objeven nejdelší had na světě s délkou až 10 metrů
6
Jelikož je Indonésie značně rozsáhlá, procházejí ní tři časová pásma
7
Na Jávě byly objeveny pozůstatky druhu Homo erectus
8
Indonésie je největší souostroví na světě, zároveň jí patří 17 000 ostrovů
9
Indonésie je čtvrtá nejlidnatější země na světě
10
Indonésie má 300 etnických skupin používajících 583 jazyků a jejich dialektů. Oficiálním jazykem země je indonéština (zvaná též Bahasa Indonesia)