Skip to main content

Levné letenky Kišiněv

Akční letenky do Města Chisinau

Zajímavosti o Městě Chisinau

Největší a zároveň hlavní město Moldavska je považováno za to nejzelenější v Evropě. Kišiněv (rumunsky Chişinău) je obchodním a průmyslovým centrem státu. Nachází se ve středu republiky na řece Bic. Ještě stále myšlenkami bloudíte na pomyslné mapě Evropy? Zastavte se mezi Ukrajinou a Rumunskem, tam totiž leží malá magická krajina, natahující své ruce za Černým mořem.

Kišiněv není mezi Evropany velmi populární destinací a to je škoda. Na toto nevšední město byste si měli vyhradit více času, než jen povinnou jednosměrnou turistickou jízdu. Seznamte se s místními, ochutnejte z atmosféry večerního Kišiněva, přivoňte chutné národní kuchyni. A až to zapijete sklenicí poctivého moldavského vína, pochopíte, kolik barev v sobě toto město opravdu skrývá.

Levné letenky do Kišiněva můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Kišiněva provozují letecké společnosti Air Moldova a Austrian Airlines. Trvá přibližně hodinu a půl. S jedním přestupem lze do Moldavska letět se společnostmi Tarom, LOT, Ukraine International, Turkish Airlines či Lufthansa.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Moldavsku

Cestovní doklady do Moldavska

Na vstup do země vám postačí občanský průkaz, nebudete potřebovat cestovní pas. Platnost občanského průkazu musí být minimálně 6 měsíců po návratu.

Počasí v Moldavsku

Podnebí země je mírně kontinentální. Léta jsou v Moldavsku horká a dlouhá, průměrná teplota zde dosahuje okolo 23ºC. Zimy jsou naopak dlouhé a tuhé. Jarní a podzimní období je mírné a příjemné, proto je to ideální čas na návštěvu. Srážky nejvýrazněji pocítíte na začátku léta a v říjnu.

Ceny v Moldavsku

Oficiálním měnou v Moldavsku je moldavský leu. 1 euro je přibližně 20 leu. Platit zde však můžete i s americkými dolary a eurem.

Aktuální čas v Moldavsku

V Moldavsku je o hodinu více oproti České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Moldavska

Při cestování do Moldavska se nevyžaduje žádné povinné očkování.

Tipy, co vidět v Kišiněvě

10 zajímavostí o Moldavsku

1
Dodnes žije mimo Moldavska od 1,5 do 2 milionů obyvatel, což představuje minimálně 45% obyvatelstva země
2
Oblast mezi řekami Prut a Dněstr zde pokrývá tisíce kopečků, které dosahují výšky od 1,5 až do 30 metrů
3
V zemi je často používána ruština, která se v dobách SSSR povinně učila na školách a byla předpokladem kariérního postupu
4
Moldavsko je nejméně navštěvovaná země Evropy
5
Vinné sklepy Cricova jsou známé po celém světě. Chodíval sem i Gagarin, který prý z podzemí nevyšel dva dny, své padesáté narozeniny zde slavil i Vladimír Putin
6
Podněstří patří k nejznámějším neuznaným zemím světa. Rozkládá se na levém břehu řeky Dněstr, zabírá přibližně 17% rozlohy Moldavska
7
V současné době je Kišiněv považován i za jedno z nejzelenějších měst v Evropě
8
Moldavsko je nejchudší země Evropy
9
Moldavština je v podstatě rumunským nářečím prohlášeným za jeden z úředních jazyků
10
Téměř čtvrtinu HDP země navíc tvoří tzv. remitence a tedy peněžní převody Moldavanů ze zahraničí, kteří peníze vydělané v cizině posílají domů svým rodinám