Skip to main content

Levné letenky Luang Prabang

Akční letenky do Města Luang Prabang

Zajímavosti o Městě Luang Prabang

Luang Prabang je úžasné město, nacházející se v severní části centrálního Laosu. Díky svým jedinečným a dobře zachovaným kulturním, architektonickým a náboženským památkám je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Jako nadšenec kultury a architektury si tedy určitě přijdete na své. Luang Prabang a jeho okolí má však i fascinující přírodu - vodopád Kuang Si, jedno z nejkrásnějších míst v Laosu. Nachází jen 30 km od tohoto města, na břehu řeky Mekong.

Vydejte se sem na pozorování slunce nad Mekongem. Mount Phousi, posvátný vrch Laosu, se nachází v centru města Luang Prabang a nabízí nádherný výhled na okolí.

Levné letenky do Luang Prabang lze rezervovat i z našich končin. Stačí sledovat na Pelikánu nabídky letecké společnosti EVA Air.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Laosu

Víza a cestovní doklady do Laosu

Pro vstup do země budete potřebovat platný cestovní pas a vízum. Čeští občané mohou požádat o vydání 30denního turistického víza na velvyslanectví v Praze, nebo ihned po příjezdu do země na letišti Wattay International Airport.

Cestovní pas musí být platný ještě alespoň 6 měsíců ode dne platnosti víz.

Počasí v Laosu

Pro Laos je typické velmi tropické podnebí. Stejně jako v mnoha dalších zemích jihovýchodní Asie, i zde mají dvě roční období - období sucha a období dešťů. Období dešťů trvá od května do října. V zimě se teploty pohybují kolem 20 ° C a v létě kolem 28ºC.

Ceny v Laosu

Hlavní měnou v zemi je Laonský kip, na placení však lze používat i americké dolary a thajské bahty. Pro české turisty je Laos velmi levnou zemí. Do sytosti se zde můžete najíst už za 2-3 dolary. Nejvyšší ceny v zemi má hlavní město Viang Čan.

1,5 litrová láhev vody vás vyjde 12 korun. Street-food či jídlo v rychlém občerstvení koupíte od 120 korun. Pivo stojí přibližně 25 korun, káva téměř 50 korun.

Aktuální čas v Laosu

V Laosu je o 6 hodin více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Laosu

Před vstupem do země není povinné žádné očkování. Je třeba si jen pohlídat očkování, které jsou povinná, případně doporučená i v České republice.

V zemi doporučujeme dodržování maximální hygienu a konzumaci výhradně tepelně upravených jídel. Nemocnice v Laosu nedosahují evropské kvality, proto v případě lékařské pomoci budete pravděpodobně cestovat do Thajska. Doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění.

Tipy, co vidět v Laosu

10 zajímavostí o Laosu

1
Laos je jednou z nejchudších zemí na světě
2
Pokud nepočítáme opium a heroin, jedinou devizou Laosu je díky vodním elektrárnám právě elektřina
3
Více než polovina obyvatelstva je negramotná
4
Lao Lao je místní rýžová whisky. Čirá a neochucená verze se 40% alkoholu je k dispozici za neuvěřitelně nízké ceny
5
Kouření opia, které má v Indočíně staletou tradici a pro mnohé je východiskem z těžkých poměrů
6
Laos je jednou z posledních bašt komunismu v jihovýchodní Asii
7
Od 14. století bylo Luang Prabang sídlem králů a původně zde stálo až 65 chrámů, dnes už se zachovala jen polovina
8
Laové jsou líní. Nikdy nikam nespěchají a všichni mají spoustu času
9
Laos získal nezávislost od Francie v roce 1953 po vítězné bitvě u Dien Bien Phu
10
Veletok Mekong, který protéká i přes Laos, je 13. nejdelší řeka světa, odhadem má délku 4023 kilometrů