Skip to main content

Levné letenky Svatý Martin (Sint Maarten)

Akční letenky do Města St Maarten

Zajímavosti o Městě St Maarten

Ostrov omýván azurovým mořem, posetý nádherně zelenými palmami, bílým pískem a na celém světě známý také díky pláži Maho. Máte zde totiž jedinečnou možnost zažít a vidět, jak letadla přistávají kousek od pláže, desítky metrů nad hlavami turistů, kteří se spokojeně koupou na pláži. Svatý Martin ale není jen o pláži Maho. Pokud hledáte tip na super exotickou dovolenou v Karibiku, toto místo vám můžeme jen a jen doporučit.

Ostrov o rozloze 88 kilometrů čtverečních se dělí na dvě části - francouzskou a nizozemskou. Objedete ho celý autem přibližně za pět hodin. Pozorování letadel je tu tak oblíbenou činností, že rozpis příletů a odletů najdete v každé kavárně a restauraci poblíž.

Koupat se na jižním konci pláže Maho je nezapomenutelný zážitek. Tam se totiž rozprostírá ranvej frekventovaného letiště Princess Juliana International Airport (SXM). Jelikož délka dráhy je jen 2 180 metrů, letadla přilétají extrémně nízko. Popravdě, na této pláži zřejmě nebudete trávit spoustu času - je velmi hlučná.

Levné letenky na ostrov Svatého Martina lze rezervovat i s odletem z Prahy a Vídně. Přímý let na Sint Maarten z našich končin neexistuje, ale velmi komfortně lze letět se společnostmi KLM, Austrian Airlines, Air France či Delta Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Nizozemských Antilách

Cestovní doklady a víza na Nizozemské Antily

Pro dovolenou na ostrovech Nizozemských Antil vám stačí cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po ukončení pobytu v zemi.

Počasí na Nizozemských Antilách

Pro ostrovy Nizozemských Antil je typické velmi tropické podnebí. Díky tomu jsou ostrovy celoročně velmi zajímavou a žádanou destinací. Upozorňujeme, že v letních měsících hrozí na tzv. Závětrných ostrovech (Saba, Sint Eustatius a jižní část ostrova Sint Maarten) riziko hurikánů.

Ostatní oblasti jsou v tomto období velmi suché. Průměrná celoroční teplota je 28º C.

Ceny na Nizozemských Antilách

Hledáte levné ubytování? Nizozemské Antily nejsou levnou destinací. Nejvíce zaplatíte za ubytování v hotelu se stravou, noc vyjde i na 180 eur. Noc v apartmánu pro 2 osoby začíná na 70 eurech. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat přímo na Pelikánu.

Na ostrovech se platí Antilským Guldenem a americkým dolarem a to v hotovosti či kartou. Na ostrově Svatého Martina je ale možno platit i eurem. Za láhev vody zaplatíte 1,30 eura, pivo vyjde na 3-4 eura, šálek kávy 2 eura.

Aktuální čas na Nizozemských Antilách

Na Nizozemských Antilách je o pět hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou na Nizozemské Antily

Při cestě na Nizozemské Antily se nevyžaduje žádné speciální očkování. Při exotických zemích však bývá zvykem doporučovat očkování proti žloutence typu A a typu B.

Tipy, co vidět na Nizozemských Antilách

10 zajímavostí o Nizozemských Antilách

1
Nizozemské Antily byly kdysi skupinou ostrovů v Karibiku, dnes jsou některé z nich součástí Nizozemska
2
Úředními jazyky Nizozemských Antil jsou holandština a angličtina
3
Městská část Banda ve městě Willemstad je zapsaná na seznamu UNESCO
4
Populace všech ostrovů je něco více než 300 tisíc lidí
5
Průmysl ostrovů sestává z cestovního ruchu a rafinace ropy
6
Celková rozloha Nizozemských Antil je 800 kilometrů čtverečních
7
Nizozemské Antily pěstují arašídy, zeleninu, tropické ovoce a čirok
8
Ostrovy vznikly sopečnou činností, čemuž odpovídá i terén na mnoha z nich
9
Průměrná délka života je zde 77 let
10
Hlavní město Nizozemských Antil je Willemstad