Skip to main content

Levné letenky Livorno

Akční letenky do Města Florencia

Zajímavosti o Městě Florencia

V Itálii najdete množství nádherných scenérií, které jsou skutečně fotogenické, avšak Livorno má jednu velkou výhodu. Je to klidné malé městečko, které není přeplněné turisty. Klidnou atmosféru si tak můžete vychutnat téměř po celý rok.

Jen malé množství míst této velikosti nabízí takové kvantum umění, architektury a historie. V roce 1571 pověřil toskánský velkovévoda Cosimo své architekty, aby změnily tehdejší ospalý rybářský přístav na břehu řeky Arno, na prosperující destinaci pro mezinárodní obchod.

Dodnes je živým přístavem, kde se každoročně přesouvá přes 30 milionů tun nákladu a přitahuje více než 7 000 lodí. Celé centrum je součástí světového dědictví UNESCO. Za každým rohem zde najdete výjimečné středověké kaple, věže s cimbuřím, kostely a zdobené fresky. Livorno nemá své vlastní letiště. Avšak velmi jednoduše se sem lze dostat ze sousední Florencie, případně Boloně. Létají tam nízkonákladové společnosti z Prahy a Vídně. Z Bologne je to pak vlakem zhruba 2 a půl hodiny cesty.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Itálii

Cestovní doklady do Itálie

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Itálii

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Ceny v Itálii

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Itálii

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

Tipy, co vidět a zažít v Livornu

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.